ÖĞRENCİLERİMİZ SİYASETE ALET EDİLEMEZ

ÖĞRENCİLERİMİZ SİYASETE ALET EDİLEMEZ
Başbakan Erdoğan’ın, Konya’da bugün yapacağı mitingin programı Konya Valiliği tarafından ildeki kamu kurumlarına yazı ile duyurulmuştur. Ayrıca imam hatip lisesi öğrencilerinin mitinge taşınması için hazırlıkların yapıldığı da ortaya çıkmıştır.
AKP’nin seçim bürosu gibi çalışan Valilikler tarafından benzer uygulamalar başka illerde de yapılmış, imam hatip lisesi öğrencileri parti otobüsleriyle miting alanına taşınmıştır. Ders saatinde derste olması gereken öğrencilerin siyasi mitinglere götürülmesi ahlak dışıdır. Okullar gündelik siyasete alet edilmemeli, öğrencilerimiz siyasi dolgu malzemesi olarak kullanılmamalıdır. Öğrencilerin sosyal ve kültürel yönde gelişimlerini sağlamak, sanata karşı olan ilgilerini arttırmak amacıyla tiyatroya götürülmelerine dahi izin verilmezken, bir siyasi partinin mitingine zorla götürülmeleri kabul edilemez.
AKP bugün, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bir hükümeti olarak görev yapmanın ötesinde, devletin imkanlarını sonuna kadar kullanmak amacıyla ülkeyi parti devleti gibi yönetmeye çalışmaktadır.  YSK kararlarına aykırılık teşkil eden söz konusu uygulamalar seçim suçu niteliği taşımaktadır. Cumhuriyet tarihinde hiçbir hükümet döneminde yaşanmamış olan bu uygulamalarla ilgili YSK ve Milli Eğitim Bakanlığı gereğini yerine getirmelidir.
Eğitim-İş olarak öğrencilerin mitinge taşınmasına göz yuman Konya Valisi ve İl Milli Eğitim Müdürü hakkında suç duyurusunda bulunacağız.
 
Veli DEMİR
Genel Başkan
Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2014, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER