ÖĞRETMENE ŞİDDETİ KINADILAR

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Talip Geylan, Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Cengiz Kocakaplan, İstanbul Şubeleri, sendikamız üyeleri, öğrenciler ve veliler, İstanbul Pendik'te Orhangazi Ortaokulu’nda müdür yardımcılarına ve öğretmenlere yapılan saldırıyı okul önünde protesto etti

ÖĞRETMENE ŞİDDETİ KINADILAR
 

Koncuk, burada yaptığı konuşmada, saldırıya uğrayan öğretmenlere geçmiş olsun dileğinde bulunarak, böyle bir saldırının bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu.

Öğretmenler ve okul yöneticilerinin, öğrencileri eğitmek için ciddi fedakarlıklar yaptığını belirten Koncuk, öğrencileri velilerle beraber eğiteceklerini dile getirdi.

Velilerin, öğretmenlerin en önemli yardımcıları öğretmen vurgulayan Koncuk, şu ifadeleri kullandı:

"Velilerimiz, öğretmenlere sahip çıkmazsa en küçük bir problemde öğretmenlere fiili saldırıda bulunursa öğretmenlerimizin öğrenci gözündeki değerini küçültmek için birtakım gayretler içerisinde olursa bunun asıl kaybedeni öğretmen olmayacak, öğrencilerimiz olacaktır. Öğretmenlerle beraber kaybedilen toplumun geleceğidir, ülkenin geleceğidir. Buradan tüm Türkiye'ye, velilere, insanlara ve ülkeyi yönetenlere seslenmek istiyorum. Öğretmenin itibarını sıfırlamayın. O zaman Türkiye'nin geleceği kalmaz, bu milletin geleceği kalmaz. Biz bu milleti öğretmenlerle bir yere taşıyacağız. Huzuru, refahı, gelişmişliği, kalkınmayı eğitim ordusuyla sağlayacağız.

Koncuk, "Öğretmene saldırının moda haline geldiğini ve İzmir'de bir öğretmenin bıçaklı saldırı sonucu şehit olduğunu" ifade ederek, artık böyle acılar yaşamak istemediklerini söyledi.

İsmail Koncuk, dün yapılan saldırının Türkiye'ye, insanlara, öğrenci velilerine, öğrencilere ve siyasetçilere ders olmasını diledi.

Çocukları geleceğe taşımayı hedeflediklerini belirten Koncuk, "Bu hedefe ulaşmak isterken küçük arızalar olabilir. Bunları büyütmeden, içine bükerek problemleri hep birlikte çözeceğiz. Öğretmenlerimiz de insandır. Zaman zaman elinde olmadan hata yapabilir. Ama şundan emin olun, hiçbir öğretmenimiz, bilerek, kasıtlı olarak öğrencisine kötülük yapmak için bir hata yapmaz. Bundan herkes emin olsun. Öğrencilerden bir şey istiyorum. Öğretmenlerinizi sevin, sayın" diye konuştu.

Öğretmenlerine yapılan saldırıyı protesto eden dövizler açan öğrenciler, "Öğretmene kalkan eller kırılsın" şeklinde slogan attı.
Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2014, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
y
y - 9 yıl Önce

öğretmene uzanan eller kırılsın...

SIRADAKİ HABER