PTT işçilerinden zincirli eylem

Direnişteki PTT işçileri bugün (22 Mart) PTT'nin İstanbul Sirkeci'deki Genel Müdürlüğü önünde gerçekleştirdikleri zincirli eylemle işlerini geri istedi

PTT işçilerinden zincirli eylem
Topkapı PTT AVPİM ve Sarıyer Dağıtım Merkezi önünde direnişlerini sürdüren PTT işçileri direnişlerinin 76. gününde gerçekleştirdikleri eylemle ayladır dile getirdikleri “İşimizi geri istiyoruz” talebini bir kez daha yineledi. Kendilerini PTT Sirkeci Genel Müdürlüğü'nün giriş kapısına zincirleyen işçiler taleplerini haykırdılar. İşçiler, “Taşeron işçiler kadroya alınsın!”, “Haklarımıza ve geleceğimize sahip çıkıyoruz! Direnişimizin 76. günündeyiz!”, “Haklarımıza ve geleceğimize sahip çıkıyoruz! İşimizi geri istiyoruz!” yazılı dövizler taşıdı.

Bir süre slogan atan işçilerden Rıza Soylu işlerini geri istediklerini belirtti ve “Çocuklarımızın geleceği için Topkapı ve Sarıyer'de direniyoruz” dedi.

Sloganlarla taleplerini haykıran işçiler polisin gözaltı saldırısının hedefi oldu. Önce sivil polislerce zincirleri kesilen işçiler geri adım atmayarak eylemlerine devam etti. Oturma eylemi yapan işçiler ardından ana giriş kapısının hemen arkasındaki postanenin iç giriş kapısına geçerek oturma eylemlerini burada da sürdürdü. Polis, Osman Tural'la görüşmeden ayrılmayacaklarını belirten işçileri döverek gözaltına aldı. Eylemi takip eden basın emekçileri polisin engelleme girişimine maruz kaldılar. PTT işçileri polis aracında da polisin saldırılarına maruz kaldılar. İşçiler Sirkeci Karakolu'na götürüldü.
Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER