SENDİKALAR 1 MAYIS KARARINI AÇIKLADI

Sendikalardan 1 Mayıs çağrısı DİSK, KESK, TMMOB, TTB ortak basın açıklamasıyla, Taksim Meydanı’nda 1 Mayıs kutlamaları çağrısı yaptı.

SENDİKALAR 1 MAYIS KARARINI AÇIKLADI
Açıklama DİSK Genel Başkanı Kani Beko tarafından Şişli’deki DİSK Genel Merkezi’nde yapıldı. Beko’ya KESK Genel Başkanı Lami özgen, TMMOB Başkanı Mehmet Soğancı ve TTB Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Özdemir Aktan eşlik etti. Kani Beko, " Biz bu ülkenin değerlerini yaratanlar, biz işçiler, kamu emekçileri, hekimler, mimarlar, mühendisler 1 Mayıs’ta Taksim’de olacağımızı ilan etmek için buradayız" dedi.
 
 
Beko, 1 Mayıs çağrısını "Dileriz 1 Mayıs günü, geçmişte yaşanan 1 Mayıs’lar da olduğu gibi sıkıyönetim ilan edilmez. İşçiler özgür iradeleriyle birlik, mücadele, dayanışma günlerini Taksim alanında yerine getirirler " diye konuştu.

POLİSTEN AÇIKLAMA

Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 169. yıldönümü nedeniyle kutlanan 10 Nisan Polis Haftası etkinlikleri kapsamında Taksim Cumhuriyet Anıtı'nda tören düzenlendi. Törene katılan İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, bir soru üzerine, 1 Mayıs kutlamaları ile ilgili henüz bir değerlendirme yapmadıklarını söyledi. 

 
Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2014, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER