Talip Geylan: MEB Yönetimine Çağrımız, Cesur Olmalarıdır

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan MEB Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu'nun açıklamalarını değerlendirdi ve MEB'e çağrıda bulundu.

Talip Geylan: MEB Yönetimine Çağrımız, Cesur Olmalarıdır

Bu akşam Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün YouTube sayfasının konuğu olan Millî Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Sayın Hamza Aydoğdu, Görevde Yükselme Yönetmeliği’nin değiştirildiğini ve Sayın Bakan tarafından imzalanarak yayımlanmak üzere gönderildiğini belirterek, müdür yardımcılığından en üst bürokratik görevlere kadar tüm görevlerin yeniden liyakat ve kariyer ilkesi gözetilerek tanımlandığını ve bu vazifeleri üstlenmek için hangi şartlara haiz olmak gerektiğinin detaylı olarak yazıldığını belirtti.
Türk Eğitim-Sen olarak, liyakat ve kariyeri esas alan her düzenlemeyi samimiyetle alkışlar ve destekleriz.
Bu arada  Sayın Hamza Aydoğdu’dan önemli bir beklentimiz de hazırlanmış olduğunu bildiğimiz Yönetici Görevlendirme ve Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliklerinin de hemen yayınlanmasıdır.  Ki, proje okullarına yönetici ve öğretmen görevlendirme sürecinin başladığı bu günlerde, geçen yıllarda yaşanan çirkinliklere ve kirli tezgahlara şahit olmayalım.
Tahmin ediyorum ki, yönetmeliklerdeki bu düzenlemeler, MEB taşra teşkilatını tahakküm altına almış olan çeteleri memnun etmemekte ve dirençleriyle karşılanmaktadır.
Ama MEB yönetimine çağrımız, cesur olmalarıdır.
Yıllardır MEB teşkilatında paralel yönetim ihdas etmiş bu çeteleri temizleyecek tek yol, liyakat esaslı düzenlemeleri adaletle uygulamaktır.
Bu başaranlar, Türk eğitim tarihine isimlerini övgüyle yazdırmış olacaklar ve bütün eğitim çalışanları onları uzun yıllar hayır ve minnetle yad edecektir.
Buna değmez mi?

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2020, 02:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER