Tertip Komitesi 1 Mayıs Çağrısı!

1 Mayıs sınıfının birlik–mücadele–dayanışma günü TAKSİM’de düzenlenen bir gösteriyle kutlanacak.İşçiler, emekçiler, gençler, kadınlar, emekliler, işsizler yüzbinlerle TAKSİM/1 Mayıs alanına akacak

Tertip Komitesi 1 Mayıs Çağrısı!

Burada bulunan işçi konfederasyonları, kamu çalışanları konfederasyonları, meslek odaları, siyasal partiler, emek örgütleri, demokratik kitle örgütleri, platformlar, siyasal dergiler olarak omuz omuza kol kola Taksim Meydanında olacağız, 

Ellerimizde pankartlarımız, sloganlarımız, dillerimizde türkülerimizle alanı dolduracağız.

Bütün İstanbul’luları bu büyük türküye çoluk çoçuk katılmaya davet ediyoruz. 

Yüreklerini yüreklerimize katmaya davet ediyoruz.

Ülkemizde zor günler yaşanıyor. İşsizlik, açlık, yoksulluk her geçen gün artıyor. Her geçen gün özgürlüklerimize saldırı var. Adaletsizlik, almış başını gidiyor.

Bizler Barış için, özgürlük için, demokrasi için, iş için, savaşsız bir dünyada sömürüsüz, baskısız, insan onuruna yaraşır bir yaşam için  birlikdeyiz.

Biz sosyal adalet, eşitlik, özgürlük ve demokrasi istiyoruz.

Biz özgürlükçü, eşitlikçi, sivil demokratik bir anayasa ve yasalar için, İnanç ve düşünce özgürlüğü için sesimizi yükseltiyor, 

Özgürlükten, demokrasiden, barıştan ve sosyal devletten  vazgeçmeyeceğimizi ilan ediyoruz. 

Bu taleplerimizi haykırmak için TAKSİM meydanında olacağız.

1 Milyon yürek Taksimde atacak…
 

Değerli Kurum Temsilcileri

Sayın Basın Emekçileri

1 Mayıs Pazar günü TAKSİM Alanına dört koldan yürüyeceğiz.

Dolmabahçe tarafında toplanan TÜRK-İŞ - HAK İŞ ve MEMUR-SEN  ve arkalarında bulunan Siyasal Parti,  Demokratik Kitle Örgütleri Gümüşsuyu ve Mete Caddelerinden, Şişhane- tarafından gelen KESK ve arkasındaki kortej Tarlabaşı Bulvarından, Şişli tarafından gelen DİSK, Meslek Odaları ve arkasındaki  kortej gezi parkı yanından alana gireceklerdir.

Bütün İstanbul halkını kendisine en yakın bulunan korteje katılmaya ve alana bu kortejlerle girmeye davet ediyoruz.

Saat 11.00’de Kurum Başkanlarının kazancı ve anıta yapacakları çelenk koyma ve saygı duruşu ile alana giriş başlayacaktır.

Alanda kürsüden tiyatro sanatçısı arkadaşlarımızın seslendirdiği şiirler okunacak,  açılış Ruhi SU Dostlar korosu ve sanatçı arkadaşlarımızın seslendireceği 1 Mayıs Marşı ile başlayacaktır.

Grevci, direnişçi arkadaşlarımızın okuyacağı ve tüm Türkiye de yapılan 100 ün üzerindeki kutlamalarda okunacak ortak metinden sonra kurum temsilcilerimiz sunuşlarını yapacaktır.

Daha sonra 1 Mayıs Taksim kutlamalarını örgütleyen, katılan bütün Emek, Meslek Örgütleri, Siyasal Partiler, Demokratik Kitle Örgütleri, Platformlar, Siyasal Dergiler adına hazırlanan ortak metin okunacaktır.

Konuşmaların tamamlanmasından sonra konsere geçilecektir. Konsere Kardeş Türküler, Grup Yorum ve Agire Jiyan katılacaktır.

Sayın Basın Emekçileri,

Yaklaşık 1, 5 aydır 1 Mayıs hazırlıklarını yürütmekteyiz. Taksim Alanında 1 milyon kişiye ulaşacak ses ve görüntü sistemi kurulacaktır. Taksim meydanı, gezi parkı ve taksime çıkan bütün yolları içine alacak bir yerleşme planlanmıştır. Herkesin bulunduğu yerden sahneyi göreceği görüntü ekranları kurulacaktır.

Sizler aracılığınızla bütün İstanbul halkını bu emeğin bayramına, uluslararası birlik–mücadele–dayanışma gününde tek ses ve tek yürek olmaya davet ediyoruz.

TÜRK-İŞ, HAK-İŞ, DİSK, MEMUR-SEN, KESK, TMMOB, TTB, TEB adına

KESK Genel Sekreteri Kasım BİRTEK'in basın açıklamasıdır!


 

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER