TES; MUĞLA'DAKİ SUÇÜSTÜ İÇİN MEB'DEN SORUŞTURMA İSTEDİ...

TES; MUĞLA'DAKİ SUÇÜSTÜ İÇİN MEB'DEN SORUŞTURMA İSTEDİ...
Muğla ili Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görevli bir şube müdürünün Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğüne vermiş olduğu “müdürlük mülakatındaki görevinden feragat” ettiğine dair dilekçesinin bir örneği sendikamıza da ulaşmıştır. Bu dilekçe Muğla ilinde yaşanan yasaya aykırı işlemlerin ihbarı niteliğinde olduğu için Türk Eğitim Sen olarak konu yargıya intikal ettirildiği gibi milli eğitim bakanlığı bünyesinde de soruşturma açılması için talepte bulunulmuştur. .
Söz konusu şube müdürü; “2.Komisyon Başkanı Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İradet GENÇ’in kendisine hitaben  “İlçe Milli Eğitim Müdürleri kimlerle çalışmak istediklerini belirlediler. Hatta kimin hangi okula atanacağı belirlendi. Biz de bu isimlere bu puanları vereceğiz” dediğini, kendisinin bu teklifi kabul etmemesi üzerine il milli eğitim müdürü olan Tamer KIRBAÇ’ın kendisi arayarak görevinden feragat etmesini istediğini beyan ettiğini ve kendisine yapılan baskı üzerinde görevden feragat etmek durumunda kaldığını samimi bir dille dilekçesinde anlatmıştır.”
Türk Eğitim Sen olarak bu haksız ve hukuksuz işlemlerin karşılıksız kalmaması ve sorumlularının cezalandırılması için Muğla İlinde yapılan müdürlük mülakatlarında görevli komisyon üyesi olan aynı zamanda Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yapan İradet GENÇ ile Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yapan Tamer KIRBAÇ hakkında savcılık makamına irtikâp ve görevi kötüye kullanma suçlaması ile suç duyurusunda bulunulmuştur. 657 sayılı yasanın 10. ve 6. Maddesine aykırı davranan bu kişiler hakkında idari soruşturma başlatılması içinde Milli Eğitim Bakanlığında girişimde bulunulmuştur.
Yapılan haksızlıklar herkesçe malumdur. Kimler tarafından kul hakkı yendiği tüm eğitim camiasınca bilinmekte ve yakından takip edilmektedir. Türk Eğitim Sen olarak bu tür  haksızlıklarla mücadele etmeye devam edilecektir.

İLGİLİ YAZI İÇİN TIKLAYINIZ
Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2014, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER