Türk Eğitim Sen: Milli Eğitim Ali Baba'nın Çiftliği mi?

Türk Eğitim-Sen Bursa 2 Nolu Şubesi üyeleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde, yanlarında getirdikleri 2 koyun, horoz,

Türk Eğitim Sen: Milli Eğitim Ali Baba'nın Çiftliği mi?
Türk Eğitim-Sen Bursa 2 Nolu Şubesi üyeleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde, yanlarında getirdikleri 2 koyun, horoz, saman ve yumurtalarla eylem yaptı.

İdareci atamalarından sorumlu şube müdür vekilinin işlemlerinin şaibeli olduğunu iddia eden sendika üyeleri, bugünkü eylemlerini koyun ve horozla yaptı.

Müdürlük binası önüne 2 koyun, bir horoz, saman ve yumurta getiren üyeler, yaşanan sorunların çözülmesini istediler.

Ellerinde "Bursa Milli Eğitimi Ali Baba'nın çitliği mi? Bay şaibe gidene kadar eylemdeyiz, 6. hafta" yazılı dövizlerle eyleme katılan üyeler adına açıklama yapan Türk Eğitim-Sen Bursa 2 Nolu Şube Başkanı Selçuk Türkoğlu, 6 haftadır, haftanın bir günü müdürlük binası önünde oturma eylemi gerçekleştirdiklerini belirtti.

Kamuoyunu bilgilendirmek için eylem yaptıklarını ifade eden Türkoğlu, şunları kaydetti:

"Kamu kurumlarında, adalet, şeffaflık, tarafsızlık, kamu hizmetinin hakkaniyetli sunumu, olmazsa olmazlardandır. Ancak, buradaki uygulamalar çiftliği andırmaktadır. Usulsüzlük ve taraflı işlemler, had safhadadır. Yaptığı her iş ve işlem tartışmalı olan, asıl kadrosu Yıldırım'da bir ilköğretim okulunda müdür yardımcısı olan kişi, şartlarını taşımadığı halde yıllardır atamalardan sorumlu idarede şube müdür vekili olarak görev yapmaktadır."

Konuşmaların ardından sloganlar atan üyeler, çalan Ali babanın çiftliği şarkısına eşlik ettiler.

Bu arada, müdürlük önünde kaçan bir koyun, yaşanan kısa süreli kovalamacanın ardından yakalanıp eylem alanına getirildi.


 

Bu arada, müdürlük önünde kaçan bir koyun, yaşanan kısa süreli kovalamacanın ardından yakalanıp eylem alanına getirildi.

 


Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER