TÜRK EĞİTİM-SEN ŞUBE BAŞKANI POLİSİN SALDIRISINA UĞRADI...

Türk Eğitim-Sen Kayseri 2.Nolu Şube Başkanı Ali İhsan ÖZTÜRK 'e Polisin yaptığı saldırıya,Genel Başkan İsmail KONCUK tepki gösterdi...

TÜRK EĞİTİM-SEN ŞUBE BAŞKANI POLİSİN SALDIRISINA UĞRADI...
Kayseri 2 No’lu Şube Başkanımız Ali İhsan Öztürk’ün trafik polislerinin saldırısına uğramasını kınayan Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk şunları söyledi: “Üç kez yeşil ışık yanmasına karşın yolun açılmamasına tepki göstermek için korna çalan, bunun üzerine polisin sözlü ve fiziki şiddetine maruz kalan, yüzüne biber gazı sıkılan Şube Başkanımız Ali İhsan Öztürk’e Türk Eğitim-Sen camiası olarak geçmiş olsun diliyoruz. Sendika olarak saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Olayla ilgili her türlü hukuki girişimde bulunacağımızın bilinmesini istiyoruz.
Şube Başkanımıza saldıran o polisin gerekli cezayı alması için elimizden geleni yapacağız. Zira bu ülkede orman kanunları değil, Türkiye Cumhuriyeti kanunları geçerlidir. Vatandaşların huzurunu ve güvenliğini sağlamakla yükümlü olan o polisin, kamu hizmeti yürüttüğünü unutup, hükümetin emir kulu gibi davranması ve bir vatandaşa şiddet uygulaması aklı başında olan hiç kimsenin kabul edebileceği bir durum değildir. Bizler, canımızı polislerimize emanet etmeyeceğiz de kime emanet edeceğiz? O polis; bir sendikacının, bir vatandaşın adeta sağlığına kast eden davranışta bulunuyorsa, bunun cezasını yargı mutlaka verecektir. Şube Başkanımıza saldıran o polis, güzide emniyet teşkilatımızın yüz karasıdır.  
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2014, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
nejmi tut
nejmi tut - 9 yıl Önce

bunu yapan o polisler bu ülkenin bu milletin polisleri olamazlar.o geri zekalıların cezaları verilmelidir.teröristlerin yanında kuzu gibi olan bu pislikler siyasetin en büyüğünü yapıyorlar.allah sizin gibi polislerin belasını versin inşallah.

SIRADAKİ HABER