Türk Eğitim Sen'den Görkemli Toplantı

Türkiye’nin dört bir yanından gelen Türk Eğitim Sen ilçe temsilcileri Antalya’da buluştu.

Türk Eğitim Sen'den Görkemli Toplantı
Hafta sonu 2 gün yapılan toplantıya TES Genel Başkanı İsmail Koncuk’un konuşması ve sanatçı Ahmet Şafak’ın konseri damgasını vurdu.Bine Yakın Katılım
Türk Eğitim Sen 19-20 Şubat “ilçe temsilcileri eğitimi” toplantısına büyük ilgi vardı. Edirne’den Kars’a 81 İlin İlçe temsilcilerinin katıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan TES Genel Başkanı İsmail Koncuk Sendika olarak her türlü baskı ve zulme maruz kaldıklarını ancak her şeye rağmen yetkili sendika olduklarını ve yetkiyi önümüzdeki dönemde de kaybetmeyeceklerini belirtti ve ilçe temsilcilerinden ilçelerindeki üye sayısını bu yıl en az %30 arttırmalarını istedi ve bu konuda katılımcılardan söz aldı.
8 Yılda Çok Ezildik!
                AKP İktidarı boyunca hem siyasilerden hem de onların atadığı bürokratlardan çok baskı gördüklerini belirten Genel Başkan Koncuk yaşadıklarının sandığa yansıyacağını belirtti. İktidarın Sendikalara çifte standart uyguladığını vurgulayan Koncuk Kendi üyelerinin siyasi bir konferansa dinleyici olarak katıldığı için sürgün edildiğini ancak başka sendika üyelerinin AKP’nin Siyaset okuluna katıldığını ve sertifikasını da Başbakan Erdoğan’ın elinden aldığını buna rağmen herhangi bir soruşturmaya maruz kalmadığını belirtti.
                Üyeler Şafak’la Coştu
Toplantının ardından gece Katılımcılar Sanatçı Ahmet Şafak’ın Şarkılarıyla coştu. 3 saate yakın sahnede kalan Ahmet Şafak’ın şarkılarına katılımcılar da hep bir ağızdan eşlik etti.
                www.kamudan.com Oradaydı!
Kamu haberciliğini uzaktan değil yakından takip etmek için yenilenme çalışmalarını sürdüren sitemiz de Türk Eğitim Sen’in toplantısındaydı. Tüm sendikaların etkinliklerini yazılı ve görsel olarak üyelerine ve kamuoyuna aktarmak için yönetimini ve kadrosunu yenileyen www.kamudan.com çok yakında yeni yüzüyle de takipçilerinin huzuruna çıkacak.


Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER