TÜRK MİLLETİ`NİN BAŞI SAĞOLSUN!

Son günlerde artarak devam eden terör olayları ve birbiri ardına gelen şehit haberleri milletimizin yüreklerini dağlamaya devam ederken, bir acı haberde bugün Hakkari Dağlıca'dan geldi

TÜRK MİLLETİ`NİN BAŞI SAĞOLSUN!

Dağlıca'da iki ayrı zırhlı askeri araca yapılan mayınlı saldırıda ilk  gelen bilgilere göre 16 askerimizin şehit olduğu belirtiliyor. Acı habere ilişkin bir açıklama yapan Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Türk milletine baş sağlığı dilerken, "Çözüm diyerek bu milleti kandıranlar bunun hesabını vermelidir" dedi. Koncuk, "Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde askerlerimize yönelik yapılan haince saldırılar bir kez daha bizleri yasa boğmuştur. İlk gelen bilgilere göre 16 askerimizin şehit olduğu ve bir çok askerimizin de yaralı olduğu ifade edilmektedir. 

 

Son bir kaç aydır hızla artış gösteren ve ocaklara yangınlar düşüren terörü ve terör örgütünü lanetliyorum. Bu hainlere çözüm süreci adı altında cansuyu veren ve palazlandıran siyasi iradeyi Türk milleti bir kenara not etmiştir.  

 

Habur'da, Oslo'da, Kandil'de ve her yerde teröristlere çözüm süreci adı altında laf ettirmeyenler, bugün bunun bedelini millete ve milletin evlatlarına ödetmektedirler. 

 

Türkiye Kamu-Sen,  "Terörle müzakere değil, mücadele edilir",  "Çözüm değil, ihanet süreci" derken ve Akil adam olmayı reddederken bize vebalı gibi yaklaşanlar bugün yaşananlar için neler düşünmektedirler?

 

 

"Analar ağlamasın" diye başlatılan bu sürecin bir yutturmacadan ibaret olduğu artık çok net ortadadır. Türk milletinin çözüm süreci adı altında yıllardır oyalandığı, hainlerin ise bu süreçte mevzi kazandığı bir kez daha anlaşılmıştır.

 

Yetkililer artık üzerine düşeni yapmalı, "Terörle müzakere değil, mücadele" yolunu benimseyerek toprağa düşen şehitlerimizin kanını yerde bırakmamalıdır. 

 

Türkiye Kamu-Sen ailesi olarak, başta tüm şehitlerimiz olmak üzere, Dağlıca'da şehit olan tüm askerlerimize yüce Allah'tan rahmet, aileleri, yakınları ve Türk milletine bir kez daha başsağlığı diliyorum."

 

"Ne Mutlu Türk'üm Diyene"

         

            İsmail Koncuk

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2015, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER