Türk Sağlık Sen Isparta Şube Başkanı Mümtaz Kamil Durak’ın Kurban Bayramı Mesajı

Mübarek  Kurban  Bayramının  Türk  Milletinin ve İslam Aleminin birlik ve beraberliğine, cennet vatanımızdaki hain şer odaklarının yok olmasına, içeride ve dışarıda terör belasının def edilmesine vesile olmasını temenni ediyorum. 

Türk Sağlık Sen Isparta Şube Başkanı Mümtaz Kamil Durak’ın Kurban Bayramı Mesajı

Bu uğurda vatan toprağına kanları karışan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, canlarını ortaya koyarak mücadeleyi sürdüren tüm kahraman vatan evlatlarına da kolaylıklar diliyorum. 

Türk Sağlık-Sen olarak milletimizin refah seviyesinin yükseldiği, birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, herkesin kardeşçe barış ve mutluluk içinde yaşadığı, her şart altında adaletin tecelli ettiği bir Türkiye; felaketlerin, savaşların, açlığın, zulmün ve sefaletin son bulduğu bir dünya temenni ediyoruz. 

Koçyiğitlerimizin canlarına kıyan vatan hainleri ile bunların içerideki ve dışarıdaki destekçileri, Allah adını kullanarak insanlarımızı aldatanlar, devletimiz ve milletimiz üzerinde kahpe planlar yapan alçaklar, askerimizin ve polisimizin saçının bir teline kurban olsun diyoruz. 

Bayramlar İslam’ın gülen yüzünün hayatımızı aydınlattığı, kardeşlik, barış ve yardımlaşma düsturunun hayat bulduğu, dünyamızı saran onca çirkinliğin, kan ve gözyaşının arasında çocukluğumuzun masumiyetinin hatırlandığı nadide günlerdir. 

O günlerde mânâ âleminden madde âlemine inen hayır, bereket ve feyz tüm cihanı kaplar; Allah için dünya malından vazgeçenlerin, mevki ve makamı elinin tersiyle iterek, mazlumun derdiyle dertlenmeyi seçenlerin yüreğine bir sevinç, coşku ve huzur dolar. 

Tekbirler getirilir; eller semaya açılır; olanla olmayan, zenginle fakir sonsuz Rahmet sahibinin sofrasından nasiplenir.  İnsanoğlu, Allah yolunda feda edebilecekleri ile sınanır; Allah için canlarından, Hz. İbrahim gibi en sevgili varlıkları İsmail’den geçmeyi göze alanlarla, menfaat için bütün değerlerini ayaklar altına alanlar arasındaki fark ortaya çıkar. 

Bayramları bayram yapan, birlik olmanın, dayanışmanın kutlanmasıdır. Nitekim kurbanın gayesi de imkânı olanların olmayanlarla paylaşması, dayanışma içinde bulunması ve kırgınlıkların son bularak, kardeşlik duygularının pekiştirilmesidir. 

Bu nedenle Türk milletinin köklerinde var olan ve İslam’ın ruhuyla bütünleşen insani değerler bayramlarda en coşkulu şekliyle yaşanmalı, Millet olarak kardeşliğimiz, ortak gelecek idealimiz, bizi biz yapan değerlerimiz hatırlanmalı ve onlara sahip çıkılmalıdır. 

Vatan için koç yiğitlerimizi kurban verdiğimiz, yurdumuzun ve milletimizin esenliği için serhatte operasyon yaptığımız şu günlerde, Allah yolunda canından vazgeçmenin kutsiyetini bir kez daha idrak ediyoruz. 

Yüreğimizde şehitlerimizin acısıyla, dünyadaki bütün kötülüklerin son bulması, Mehmetçiğimizin, polisimizin burnunun bile kanamadan ülke içinde ve dışında asayişin tesis edilmesi dualarımızla kurbanlarımızı keseceğiz.

Bu arada ne yazık ki, 15 Temmuz günü yaşadığımız hain darbe girişiminin ardından, hiçbir suçu, günahı olmadığı halde görevden alınan, ihraç edilen kamu görevlilerinin bu bayramı buruk kutlayacağı bilinmelidir. 

Kurban Bayramının manevi havasının, yaşanan adaletsizliklerin bertaraf edilerek hakkın yerini bulması ve tek bir masumun bile canının yanmayacağı adil bir soruşturma sürecinin gerçekleştirilerek, suçlu olmadığı tespit edilen bütün kamu görevlilerinin yeniden işlerine dönmelerine vesile olmasını arzu ediyoruz.

Temennimiz milletimizin refah seviyesinin yükseldiği, birlik beraberliğimizin pekiştiği, herkesin kardeşçe barış ve mutluluk içinde yaşadığı, her şart altında adaletin tecelli ettiği bir Türkiye; felaketlerin, savaşların, açlığın, zulmün ve sefaletin son bulduğu bir dünya görmektir.  

Kurban Bayramının Türk Milletinin ve İslam Alemi’nin birlik ve beraberliğine, cennet vatanımızdaki hain şer odaklarının yok olmasına, içerde ve dışarda terör belasının def edilmesine vesile olmasını temenni ediyorum. Bu uğurda vatan toprağına kanları karışan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle Kurban Bayramının Milletimizin birliğinin, ülkemizin huzurunun daim olmasına vesile olmasını ve hayırlar getirmesini temenni ederek, Milletimizin ve İslam aleminin Kurban Bayramını kutlar, dualarımızın kabulü ile Bayramımızın hayırlara vesile olmasını Cenab ı Allah’tan niyaz ederim. 

Mümtaz Kamil DURAK

Türk Sağlık Sen Isparta Şube Başkanı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER