TÜRKİYE KAMU-SEN BASIN ÇALIŞANLARINA DESTEK VERDİ.

Anadolu Ajansı'nda 'grev kararı' asıldı

TÜRKİYE KAMU-SEN BASIN ÇALIŞANLARINA DESTEK VERDİ.
Anadolu Ajansı ile Türkiye Gazeteciler Sendikası arasında devam eden toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma  sağlanamaması nedeniyle grev kararı aldı. Türkiye Kamu-Sen grev kararına destek vermek için basın çalışanlarını ziyaret etti.
 

Türkiye Gazeteciler Sendikası ile A.A arasında geçen yıl başlayan toplu sözleşme görüşmelerinde özlük hakları üzerinde anlaşma sağlanamaması üzerine arabulucu nezaretinde görüşme yapılmıştı. Bunun da sonuç vermemesi üzerine sendika grev sinyali vermişti. Bunun üzerine bugün yapılan açıklamayla anlaşma sağlanamaması halinde 60 gün içinde grev kararının netleşeceği belirtildi.

 

Basın açıklamasında çalışanlara destek vermek üzere  Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı ve Türkiye Kamu-Sen Genel Mali Sekreteri Önder Kahveci, Türk Büro-Sen Genel Başkanı ve Türkiye Kamu-Sen Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Fahrettin Yokuş Türkiye Kamu-Sen Genel Toplu Görüşme Sekreteri ve Türk İmar-Sen Genel Başkanı Necati Alsancak, Türkiye Kamu-Sen Genel Basın Sekreteri ve Türk Kültür Sanat-Sen Genel Başkanı Hasan Hüseyin Yılmaz da hazır bulundu.
Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER