TÜRKİYE KAMU-SEN GENEL BAŞKANLIĞINA TEK ADAY

TÜRKİYE KAMU-SEN GENEL BAŞKANLIĞINA TEK ADAY
        9-10 Nisan 2011 Tarihinde gerçekleştirilecek olan 4. Olağan Genel  Kurul’a, bütün sendikalarımızın Genel Başkanlarının mutabakatıyla, Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK’un tek Genel Başkan adayı olarak gösterilmesi kararlaştırıldı.

         Türkiye Kamu-Sen’de yeni dönemin ilk toplantısı bugün (8 Mart 2011) yapıldı. Toplantıya bağlı sendikaların Genel Başkanları ve Merkez Yönetim Kurul üyeleri katıldı.

          Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız’ın gelecek dönem milletvekili aday adayı olması nedeniyle görevini bırakmasının ardından konfederasyonun yeni dönemdeki Genel Başkan adayı, sendika Genel Başkanlarının ortak kararıyla belirlendi. Alınan karar Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin YOKUŞ tarafından açıklandı. Yokuş, toplantıda yaptığı konuşmada, Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk'un bütün Genel Başkanların desteğiyle tek aday olarak Genel Kurulda aday gösterileceğini açıklayarak, kongrenin bir şölen havasında gerçekleştirileceğini ifade etti.

         Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk  da yaptığı konuşmada birlik ve beraberliğin önemine işaret ederek şunları söyledi: “Türkiye Kamu-Sen, özellikle son sekiz yılda tüm baskılara rağmen her geçen gün sayısını arttırarak mücadelesine devam etti. Kamuoyunda itibarı son derece yüksek olan ve toplumumuzun çok geniş kesimleri tarafından güvenilen bir kuruluşuz. Teşkilatımıza emek veren, bugünlere taşıyan, sendikamızın sorumluluğunu omuzlarında taşıyan bütün cefakar arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Bundan sonraki süreçte hızımızı arttırarak mücadelemize devam edeceğiz. Türkiye Kamu-Sen’in bütün mensuplarının ve üzerine düşen görevi her zaman en iyi şekilde yerine getireceğine canı gönülden inanıyorum. Yeni dönemde de birlik ve beraberlik içerisinde üzerimize devraldığımız sorumluluğu layıkı ile yerine getirmek için azami gayret göstereceğiz.”

         Önümüzdeki dönem milletvekili aday adayı olmak için ilgili yönetmelik gereği görevini teslim etmeye hazırlanan ve emekliliğe ayrılan Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız da yaptığı konuşmada, bundan sonraki yaşamında da Türkiye Kamu-Sen’in her zaman hizmetinde olacağını belirterek, “Türkiye Kamu-Sen’in varlığının ve gelişmesinin, bundan sonraki süreçte çok daha iyi bir noktaya taşınması için ciddi bir çalışma yapıldığını söylemek istiyorum. Birlikte çalışmaktan büyük şeref duyduğum arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanlığı benim ömrüm boyunca taşıyacağım en büyük şeref madalyasıdır.” şeklinde konuştu. Akyıldız, sorunların üstesinden gelmek için güçlü olmak gerektiğini ve bunun için de birlik ve bütünlüğün çok önemli olduğunu  belirterek, toplantıya katılan tüm Genel Başkan ve Merkez Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür etti.
Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2011, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
ALPER TUNCAY
ALPER TUNCAY - 10 yıl Önce

ALLAH JAYIRLI UĞURLU ETSİN.

halil koçoğlu
halil koçoğlu - 10 yıl Önce

olması gereken nıhayet gerçekleşti hayırlı uğurlu olsun

Recep ÖZKAN
Recep ÖZKAN - 10 yıl Önce

Hayırlı olsun,Allah utandırmasın.

SIRADAKİ HABER