VALİLERE YÖNETİCİ GÖREVLENDİRME MEKTUBU

YÖNETİCİ GÖREVLENDİRMELERİNDE OBJEKTİF DAVRANILMASI KONUSUNDA VALİLERE MEKTUP GÖNDERİLDİ

VALİLERE  YÖNETİCİ GÖREVLENDİRME MEKTUBU
Bilindiği üzere, Millî Eğitim Temel Kanunu İle Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile birlikte Okul ve Kurum Müdürleri, İl Millî Eğitim Müdürünün teklifi üzerine, Müdür Başyardımcısı ve Yardımcıları ise Okul veya Kurum Müdürünün inhası ve İl Millî Eğitim Müdürünün teklifi üzerine Vali tarafından dört yıllığına görevlendirilecektir.
Bu görevlendirmelerin süre tamamlanmadan sonlandırılması, süresi dolanların yeniden görevlendirilmesi ile bu fıkranın uygulanmasına ilişkin diğer usul ve esaslar ise Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirmelerine ilişkin Yönetmelik hükümleri ile belirlenmiştir.
Bu doğrultuda eğitim kurumlarına valiliklerce yapılacak yönetici görevlendirmelerine  ilişkin Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilme Kılavuzunun yayınlaması ile birlikte yönetici görevlendirme süreci tüm ülke genelinde başlatılmıştır.
Valiliklerce yapılacak olan görevlendirmelerde objektif olunması, komisyonların görevlerini yerine getirirken hakkaniyetli davranmalarının sağlanması hususunda tüm valilere Türk Eğitim-Sen olarak mektup gönderdik.
İl Valilerine gönderilen mektup için tıklayınız
 
Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2014, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER