VALİLİKLERE YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARI UYARISI

YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARLARININ UYGULANMASI KONUSUNDA VALİLİKLERİ UYARDIK

VALİLİKLERE YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARI UYARISI

Okul ve Kurum Müdürlüğünde dört yıllık görev süresini dolduranlar, Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine İlişkin Yönetmeliğin ekinde yer alan “Görev Süreleri Uzatılacak Eğitim Kurumu Müdürleri Değerlendirme Formu” üzerinden değerlendirilmiştir. Ancak değerlendirmeler hukuk ve hakkaniyet anlayışı ile bağdaşmayan bir anlayışla yapılmış; tecrübeli, liyakat sahibi, çalışkan okul müdürlerinin görevinin son bulmasına neden olmuştur. Bu nedenle, ülke genelinde mağduriyet yaşamış olan okul ve kurum müdürleri; şahıslarına 75 altında puan verilmesi işleminin ve bu sebeple Müdür olarak görev yaptıkları okulda görev sürelerinin uzatılmaması işleminin yürütmesinin durdurulması ve devamında iptali talebi ile konuyu yargıya taşımıştır. Nitekim, bir çok ilde yürütmeyi durdurma kararları verilmiştir.

Ülke genelinde yargı kararlarının uygulaması noktasında farklılıklarının olduğu, bazı idarelerin ilgili kişileri görev yaptıkları kurumlara iade etmeden değerlendirmeye tabi tuttukdukları, değerlendirme yapılırken yargı kararlarının gerekçelerinin yok sayılarak yeniden düşük puan takdiri yapıldığı, konusundaki şikayetler Genel Merkezimize ulaşmıştır.

Bu nedenle; yargı kararlarının yasaya uygun biçimde önceki konumlarına döndürülerek uygulanmasının ve değerlendirmelerin yargı kararlarındaki gerekçeler doğrultusunda somut ve belgeye dayalı olarak yeniden yapılmasının sağlanması uygulamanın bu şekilde yapılmaması halinde tüm ilgililer hakkında yargı kararını uygulamamaktan suç duyurusunda bulunacağımızın bilinmesi hususunda valiliklere yazılı başvuruda bulunduk.

meb_yargi_karari_uygulanmasi_2004_25122014_sayfa_1.jpg

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2014, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
pendikli
pendikli - 9 yıl Önce

demek minareyi çalmaya niyet etmişler.kılıfları önceden hazırlamış HIRSIZLAR!

SIRADAKİ HABER