-YARGIDAN, YANDAŞLARA BİR KÖTÜ HABER DAHA.-

-YARGIDAN, YANDAŞLARA BİR KÖTÜ HABER DAHA.-
   Hukuk ve hakkaniyet anlayışı ile bağdaşmayan müdür değerlendirmelerine; Türk Eğitim Sen tarafından sessiz kalınmamış ve ülke genelinde mağdurların hakkının savunulması için her türlü hukuki girişimde bulunulmuştur. Kayseri 2. İdare Mahkemesinden gelen yürütmeyi durdurma kararlarını geçen hafta sitemizde paylaşmıştık. Yine, Kayseri’de bulunan başka üyelerimiz tarafından açılan 2 davada Kayseri 2. İdare Mahkemesi, bir kez daha Yürütmeyi Durdurma Kararı vermiştir. İlgili YD kararında; “Mahkememizce istenilen davacının müdürlük görevinde başarısızlığına veya yetersizliğine ilişkin bilgi ve belgeler sunulamamasına karşılık, dava konusu değerlendirme formunda, davacının başarısızlığına ve yetersizliğine ilişkin değerlendirmeler yapıldığı anlaşıldığından, dava konusu değerlendirme işleminin nesnel, somut ölçme ve değerlendirme kriterlerine dayanmadığı ve bu haliyle objektiflikten uzak, soyut ve dayanaksız olması nedeniyle hukuka aykırı olduğu sonucuna varılmıştır.” gerekçesine yer vermiştir.
Sendikamızın iddiaları hukuken de sübut bulmaktadır. Türk Eğitim Sen olarak, hem sendikal anlamda hem hukuki anlamda haksızlıklara ve hukuksuzluklara karşı mücadelemiz kararlılıkla devam etmektedir ve devam edecektir.
 
İlgili karar için tıklayınız (1)
Ek-1
Ek-2
Ek-3
İlgili karar için tıklayınız (2)
Ek-1
Ek-2
Ek-3
Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2014, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
muhammed
muhammed - 10 yıl Önce

yandaş-besleme memur haber sitelerinde bu haberi görememiştim.demekki hala bu ülkede dirayetli hakimler var helal oldun onlara.

SIRADAKİ HABER