İddiayı kaybeden Alman efsanesi Türk kulübünün başına geçti

Almanların unutulmaz futbolcularından Mario Basler, arkadaşıyla girdiği bir iddiayı kaybetmesi üzerine Türkgücü Osnabrück'ün yeni teknik direktörü oldu. Mario Basler, Türkgücü Osnabrück ile 1,5 yıllık sözleşme imzaladı. Söz konusu haber, Alman basınında da geniş yankı buldu.

İddiayı kaybeden Alman efsanesi Türk kulübünün başına geçti

Akşam gazetesinin haberine göre; futbolculuk kariyerinde 13 kupa kazanan, 1 de gol krallığı yaşayan Mario Basler, Türkgücü Osnabrück'ün yeni teknik direktörü oldu. Mario Basler'in Almanya 8. Lig ekiplerinden Türkgücü Osnabrück'e imza atması Alman basınında geniş yankı buldu.

İDDİAYI KAYBEDEN MARIO BASLER, TÜRKGÜCÜ OSNABRÜCK'E İMZA ATTI
Mario Basler'in arkadaşlarıyla girdiği bir iddiayı kaybetmesi sonrası Türkgücü Osnabrück'e 1,5 yıllık imza atmasından çok, imza süreci Almanya'da manşetleri süsledi.

TÜRKGÜCÜ, MARIO BASLER'İ RESMEN AÇIKLADI
Türkgücü Osnabrück Yönetim Kurulu Üyesi Caner Çiftçi, "Mario Basler'in antrenör olarak bizimle gönüllü olması bizim için bir onurdur" ifadelerini kullanırken sportif direktör Samet Sakınmaz de Basler ile 1,5 yıllık sözleşme imzaladıklarını duyurdu.

MARIO BASLER'İN FUTBOLCULUK KARİYERİ
Futbolculuk kariyerinde Bayern Münih ve Werder Bremen formasıyla elde ettiği başarılarla dikkat çeken Mario Basler, 1996 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda zafere ulaşan Almanya Milli Takımı'nın da parçasıydı. Öte yandan Mario Basler, 1994-95 sezonunda Bundesliga'da attığı 20 gol ile sezonun gol kralı olmuştu.

TEKNİK DİREKTÖRLÜĞE 2004 YILINDA BAŞLADI

Teknik direktörlük kariyerine 2004 yılında Regensburg'da başlayan Mario Basler, sırasıyla Eintracht Trier, Wacker Burghausen, Oberhausen ve Rot-Weiss Frankfurt'da teknik direktörlük görevi yürütmüştü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER