Müjdat Gürsu Unutulmadı

21 Haziran 1994 günü geçirdiği trafik kazası sonucu vefat eden Samsunsporlu milli futbolcu Müjdat Gürsu İstanbul Samsunsporlular Derneği'nde anıldı.

Müjdat Gürsu Unutulmadı

21 Haziran 1994 günü geçirdiği bir trafik kazası sonucunda henüz 23 yaşındayken hayata veda eden Samsunspor'un ve Ümit Milli takımın eski futbolcularından Müjdat Gürsu vefatının 27. yılında da unutulmadı. 

Samsunsporlu taraftarların her zaman saygı ve özlemle andıkları Müjdat Gürsu için İstanbul Samsunsporlular Derneği'nde bir anma etkinliği düzenlendi. Dernekte özel olarak hazırlanan maç seyretme odasına düzenlenen törenle Müjdat Gürsu'nun adı verildi. Silivrili olan Müjdat Gürsu 1992-93 ve 1993-94 sezonlarında Samsunspor forması giymişti. Bu süreçte Ümit Milli takımda da sürekli oynayan Müjdat, 21 Haziran 1994 günü özel aracıyla geçirdiği bir trafik kazasında vefat etmişti. Dernekte düzenlenen törene Müjdat Gürsu'nun ağabeyi Müfit Gürsu ile yeğeni Mehmet Gürsu da katıldı. Dernek başkanı Ali İhsan Hasanpaşaoğlu yaptığı açıklamada, "Müjdat Gürsu'nun çocukluk kahramanlarından birisi olduğunu" ifade ettikten sonra, "Müjdat'ın İstanbullu olmasının da etkisiyle İstanbul Samsunsporlular Derneği'nde onun adına özel bir seyir odası oluşturulduğunu" belirtti. "Aile ile olan irtibatlarını yıllardır devam ettiğini"belirten başkan, "Samsunsporlular Müjdat'ı asla unutmayacaklar," dedi. 

Müfit Gürsu ise, "Samsunspor'un ve taraftarlarının kendileri için ayrı bir yeri olduğunu, aradan geçen uzun yıllara rağmen kardeşinin hatırasını yaşattıklarını, bu anlamda dernekteki bu merasimin de kendilerini çok duygulandırdığını" belirtti. 

Ardından yönetim kurulu üyelerinden Hakan Şencan, Gürsu ailesine dernek tarafından hazırlanan ve içinde Müjdat Gürsu'nun oynadığı yılların ve fotoğrafların da bulunduğu "Kısa Samsunspor Tarihi" adlı kitabı hediye etti. Dernek üyelerinin ve Gürsu ailesinin anlattıkları hatıralar ise törene ayrı bir anlam kattı.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2021, 11:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER