Volkan Demirel iddiaları yalanladı: 'Atsu ve Taner'den haber yok'

Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, Kahramanmaraş'taki depremden etkilenen Hatay'da enkaz altında kalan Christian Atsu ile Taner Savut hakkında açıklamalarda bulundu. Demirel, futbolcu Atsu'nun enkaz altından çıktığı iddialarını yalanlayarak, "Atsu ve Taner Savut'tan henüz haber yok. Hastanede olsalar ben bunu paylaşmaz mıyım?" ifadelerini kullandı.

Volkan Demirel iddiaları yalanladı: 'Atsu ve Taner'den haber yok'

Depremi şiddetli şekilde hisseden ve sayısız yıkılan binanın olduğu Hatay'da Ganalı futbolcu Christian Atsu'nun enkazdan çıkarıldığı öne sürülmüştü. Ancak son yapılan açıklamalarda, 31 yaşındaki futbolcunun henüz enkazdan çıkarılamadığı belirtildi.

Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, Hürriyet Gazetesi'nden Süleyman Arat'a yaptığı açıklamada, Christian Atsu ve sportif direktör Taner Savut'un enkazdan çıkarılamadığını açıkladı.

VOLKAN DEMİREL: "ATSU VE TANER'DEN HABER YOK"

Volkan Demirel konuyla ilgili olarak "Atsu ve Taner Savut'tan henüz haber yok. Hastanede olsalar ben bunu paylaşmaz mıyım? Haber gelir gelmez paylaşırım. Çok zor şeyler yaşadık. Ben varım diye, inanıp gelen insanları incecik aralıktan, havanın bile zor geçeceği bir aralıktan çıkardık, çok şükür hepsi kurtuldu. İnsanlar gece gündüz çalışıyor, inşallah ikisi de kurtarılacak. Bütün takım ailelerine sığındı. Bilgi geldikçe ben her şeyi paylaşırım" dedi.

Christian Atsu

KULÜP DOKTORU: "HASTANEDE YOK"

Hatayspor Kulüp Doktoru Gürbey Kahveci ise Hürriyet gazetesine yaptığı açıklamada, "'Dörtyol Hastanesi'ne kaldırıldı' diye haber gelince özellikle gidip baktık ama yok. Şu an Taner ağabey ve Cristian Atsu'yu bulunamadı kabul ediyoruz maalesef" ifadelerini kullandı.

"İLK BİLGİLER DOĞRU DEĞİLMİŞ"

Hatayspor Başkanvekili Mustafa Özat "Christian Atsu'nun enkaz altından çıkarıldığına dair bilgi almıştım. Ancak şu anda gelen bilgi Atsu ve Taner Savut hocamızın enkaz altında olduğuna dair" açıklamasını yaptı.

Ne Olmuştu?

Hatayspor Kulübü Başkan Vekili ve Basın Sözcüsü Mustafa Özat, Ganalı oyuncunun enkazdan sağ olarak kurtarıldığını kaydetmiş ve "Christian Atsu enkazdan sağ olarak çıkarıldı. Sportif direktörümüz Taner Savut ise maalesef hala enkaz altında bulunuyor" diyen Özat, "Takım, Hatay'dan ayrılacak. Türkiye Futbol Federasyonu, uçak konusunda gerekli ayarlamaları yapmış. Bütün takım, Volkan hocamızla birlikte tesislerde bulunuyor. Buradan Adana'ya geçecekler ve ardından da herkes gitmek istediği yere dağılacak" ifadelerini kullanmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER