ÖSYM SINAVLARINDA GÖREV ALACAK ÖĞRETMENLERE MEB'DEN ÖNEMLİ UYARI

ÖSYM Sınavında Görev Alacak Öğretmenler DİKKAT!

ÖSYM SINAVLARINDA  GÖREV ALACAK ÖĞRETMENLERE MEB'DEN ÖNEMLİ UYARI
ÖSYM ile Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) arasında yapılan işbirliğiyle, Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda (YGS) sınav görevlisi olup rapor alan kişilerin adı ve soyadı Medula Hastane Sistemi üzerinden online olarak anında ÖSYM'ye bildirilecek. kamudanhaber'in haberine göre ÖSYM, bu yıl YGS'nin seçime bir hafta kala yapılacak olması nedeniyle öncelikle, sınavın gürültüsüz bir ortamda yapılması ve öğrencilerin rahatsız olmaması için sınavın yapılacağı 08.00-13.00 saatleri arasında seçim duyurusu ve miting yapılmamasının sağlanması amacıyla Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) yazı gönderdi.
 
ÖSYM bunun ardından, Milli Eğitim Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve YÖK'e de sınav güvenliği hakkında uyarılarda bulunarak, önlemlerin alınmasını istedi. ÖSYM, bu kapsamda aldığı önlemlere bir yenisini daha ekledi.
 
ÖSYM yetkililerinden alınan bilgiye göre, Başkanlık, sınav görevlilerinin çeşitli nedenlerle rapor alması halinde durumdan anında haberdar olabilmek ve bu görevlilerin yerine başka görevlendirmeler yapabilmek için SGK ile bir çalışma başlattı.
 
Çalışmaya göre bir doktor, Medula sisteminde provizyon almak için giriş yaptığında eğer hasta YGS'de görev almışsa, doktorun karşısına "Bu bir kamu görevlisidir ve YGS'de görev almıştır. Sağlık raporu verirken daha hassas olunuz" şeklinde bir yazı gelecek.
 
Doktorun hastaya buna rağmen rapor vermesi durumunda, rapor alan sınav görevlisinin adı, soyadı ve TC kimlik numarası anında ÖSYM'ye iletilecek.
 
ÖSYM'de bu durumda hasta olan görevli yerine anında başka birini atayacak. Böylece sınav günü yaşanma ihtimali olan aksaklıkların önüne geçilmesi amaçlanıyor.
 
Ayrıca ÖSYM'nin YGS'de mazeret bildirmeden son anda görevini terk edenlerin bir daha ÖSYM'nin sınavlarında görev almaması için çalışma başlattığı da öğrenildi.
Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2014, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
hülya yılmaz
hülya yılmaz - 8 yıl Önce

27.09.2014 tarihli kpss SINAVINDA ETİMESGUT M.KEMAL MES.VE TEK.AND.LİSESİNDE GÖREVLENDİRİLDİM.SABAH TAM 08.15 TE GÖREV YERİMDE OLDUM.ANCAK GÖREV KAĞIDIMDA RESMİM OLMADIĞI GEREKÇESİYLE SINAV GÖREVİME ALINMADIM.GECE RESMİN OLMADIĞI GÖREV KAĞITLARININ GECERSİZ OLDUĞUNU BİLDİREN MSJ GELMİŞ ANCAK BEN TLF BAKMADIM.SABAH GÖREV KAĞIDINI YENİLEMEK İSTEDİK (3 ARKADAŞ)SİSTEM AÇILMADI.BU DURUMDA CEZAYI BEN NASIL HAKKEDİYOR OLABİLİRİM?BU DURUMDA BEN VE MADUR ARKADAŞLARIMIZ NE YAPMALI

SIRADAKİ HABER