ÜNİVERSİTELERE EK YERLEŞTİRMELER NE ZAMAN BAŞLAYACAK

2013-ÖSYS Tecih Yerleştirme Sonuçlarının Açıklandı.YGS ve LYS Ek yerleştirme başvuru tarihleri 2013-2014 Öğretim Yılı Yükseköğretim Programlarına Kayıt bittikten sonra belli olacak.

ÜNİVERSİTELERE EK YERLEŞTİRMELER NE ZAMAN BAŞLAYACAK
2013-2014 Öğretim Yılı Yükseköğretim Programlarına Kayıtları 2-6 Eylül 2013 tarihleri arasında yapılacak. 
 
Bu bilgi esas alındığında 2013 ÖSYS ek yerleştirmelerinin Eylül ayının sonunda yapılabileceği öngörülüyor. 
 
Geçen sene Ek tercihler 27 Eylül"de başlamıştı.
 
2013-2014 öğretim yılı için merkezi yerleştirmede boş kalan,  yerleştirilen adayların kayıt yaptırmaması nedeniyle boşalan ve 2013-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu yayımlandıktan sonra açılan yükseköğretim programlarının kontenjanlarına 2013-ÖSYS sonuçlarına göre ÖSYM tarafından ek yerleştirmeler her sene olduğu gibi bu sene de yapılacaktır.
 
 
Adaylar, 2013-ÖSYS Ek Yerleştirme tercihlerini, Muhtemelen Eylül Ayı"nın sonunda ÖSYM tarafından açıklanacak olan başvuru merkezleri aracılığıyla veya internet üzerinden bireysel olarak kendileri yapacaklardır.
 
 
Ek Yerleştirme kurallarına ilişkin bilgiler, 2013-ÖSYS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunda yer alacaktır. Adaylar, 2013-ÖSYS Ek Yerleştirme Kılavuzu ile Tercih Formuna Eylül ayının sonunda ÖSYM"nin osym.gov.tr internet adresinden ulaşabileceklerdir.
 
 
Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır. 
 
 
Ek yerleştirme için başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir. 
 
Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır. Ek yerleştirme için başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir. Adayların ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri yararlarına olacaktır
Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2013, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER