YÖK SEVİYE TESPİT SINAVI KILAVUZU YAYIMLADI

YÖK, Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Denklik Yönetmeliği Uyarınca Yapılan 2014 Seviye Tespit Sınavı Kılavuzunu yayımladı.

YÖK SEVİYE TESPİT SINAVI KILAVUZU YAYIMLADI
Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Denklik Yönetmeliği uyarınca yapılan 2014 Seviye Tespit Sınavları Hakkında Duyuru
*Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca yapılacak olan Tıp Doktorluğu, Diş Hekimliği ve Öğretmenlik alanında yapılacak Seviye Tespit Sınavlarının Kılavuzlarına, Sınav Başvuru Tarihleri ve Sınav Tarihlerine www.osym.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.
*Kurulumuzca yapılacak olan Hukuk, Beden Eğitimi ve Spor, Türkçe/Türk Dili ve Edebiyatı, Mimarlık, Veterinerlik, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, İletişim vs.. (Mühendislik alanları haricindeki) Seviye Tespit Sınavlarının
Başvuru Tarihleri : 17 Şubat – 07 Mart 2014
Sınav Tarihleri : I. aşama; 16 Nisan 2014
II. aşama; 21 Mayıs 2014
*Mühendislik alanlarında yapılacak olan Seviye Tespit Sınavlarının Başvuru Tarihleri, Sınav Tarihleri yakın zamanda web sitemizde ve Anadolu Üniversitesi web sitesinde yayınlanacaktır. Mühendislik alanlarında yapılacak Seviye Tespit Sınavına girmek için Kurulumuza gönderilen Aday Başvuru formları geçersizdir.
Mühendislik alanlarındaki Seviye Tespit Sınavlarının Başvuru İşlemleri Anadolu Üniversitesine yapılacak olup ilgili sınava başvuru hakkında detaylı bilgiler web sitesinde yayınlanacaktır.
Mühendislik alanlarındaki Seviye Tespit Sınavı ile ilgili sorularınız için Mart ayı içerisinde Kurulumuzla iletişime geçiniz.
Mühendislik alanlarındaki Seviye Tespit Sınavlarının usul ve esasları Anadolu Üniversitesince belirlenecektir.
*2014 Seviye Tespit Sınavı Kılavuzunda Mühendislik alanlarında Konu Kapsam ve Yaklaşık Ağırlarında güncelleme yapılacaktır.
Kamuoyuna ilanen duyurulur.
11.02.2014
 
Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2014, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER