İnternete sansürü Gülen istemiş!

İnternete filtre uygulaması "İnternet 22 Ağustos'ta ölecek" haberiyle birlikte ülkenin gündemine oturdu. Gülenciler'in sitesinde ise 25 Nisan'da yayınlanan videoda, Gülen'in internet sansürü için çağrı yaptığı görülüyor.

İnternete sansürü Gülen istemiş!

Fethullah Gülen, tr.fgulen.com sitesinde 25 Nisan'da yayınlanan bir videoda, internete sansür konusunda konuşmuştu. 22 Şubat'ta çıkan kararla başlayan ve iki gündür ülkenin gündeminde olan internet sansürünü destekleyen konuşma videosunun ilgili bölümü şöyle:
Videoda Gülen şunları söylüyor:

"....Günümüzde bu bilgisayar oyunları filan, o internet kafeler filan oralarda olan şeyler, o mevzunun da böyle bağlayıcı kanunu kuralı yok ve insanlar da tahdit koyamıyorlar o mevzuda. Belli anahtarlarla sadece girilmesi gerekli olan yerlere girme gibi bir tahdit getiremiyorlar. Çok ciddi problemler oluşuyor. Bağışlayın gayri meşru çetleşmelerden alın da bu mevzuda fuhşiyata münkerata gitmeye kadar..." 

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2011, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
ABDULLAH MİHMANDAR
ABDULLAH MİHMANDAR - 10 yıl Önce

GÜZELİ,İYİYİ,DOĞRUYU KİMİN İSTEDİĞİ ÖNEMLİ Mİ? SANKİ HOCAEFENDİ KÖTÜ BİR ŞEY YAPMIŞ GİBİ HABERİ VERİYORSUNUZ.

Kartal
Kartal - 10 yıl Önce

Bu işin altından çıkmasa şaşırırdım. Sayın Hocanın altında olmadığı Türkiyede hangi iş varki. Müdür sürgününden tutun da tüm kurumlardaki kadrolaşmaya, kendilerinden olmayana yapılan zulme kadar her işin altında Hoca var. Yapılacak bir şey yok, Allaha havale ettik.

Fenasi
Fenasi - 10 yıl Önce

Sayın Fethullah Gülen hocam çok doğru söylemiş. 11 Yaşında bir oğlum ve 6 yaşında bir kızım var. Televizyonu kapatsalar bilgisayarı açıyorlar, oyun alanları İstanbul'da çok kısıtlı.Geleceklerinden ciddi anlamda endişe ediyorum. Basit bir oyun dahi açsalar aynı sayfada erotik içerikli bir reklam çıkıyor. Aynı zamanda renkli renkli dönüp duran afilli kumar reklamları. Çocuklar bı ışıltıya kapılırsa ne olacak. Devletin vatandaşın canını, namusunu, malını koruduğu gibi ahlakını da korumalıdır. İnternet Amerikanın hem para kazandığı hem de kültürünü en kolay pazarladığı ortamdır. Lütfen evlatlarımızı bir Amerikalı gibi davranmadan önce koruyalım.

TÜRK VATANDAŞI
TÜRK VATANDAŞI - 10 yıl Önce

Yasaklarla yaşamaya alışmışız. Şu yasak bu yasak. yasakların birkısmı dnsel. bir kısmı toplumsal. bir kısmı yasal. bireye; dine, topluma ya da devlet yapısına dayanarak yasak getirmek safsatası... Ahh gerçeği görmek, hayat bugünden ve dündenibaret değil. çıplak ve bilgisiz doğuyoruz. kim yasakları koyup da bebeye öğreten? Hass..

ADNAN KORKMAZ
ADNAN KORKMAZ - 10 yıl Önce

HOCAEFENDİ DOĞRUYU GERÇEĞİ SÖYLEMİŞ NE VAR BUNDA ANLAMADIM. BİNLERCE GENCİN İNTERNET ARACILIĞIYLA HAYATI KARARDI. BİNLERCE EŞ BİRBİRİNİ ALDATTIII. SINIRLAMA EN DOĞRU KARAR...

ayhan
ayhan - 10 yıl Önce

ne güzel işte söyledikleri,kimi kime ispiyon ediyorsun kardeşim.okullarda nesil elden gidiyor diye çığırtkanlık yapılacak insanların morali bozulacak sonra da saaaansürü istediler diyeceksiniz.çizginiz yamuk yumuk haberiniz olsun düzeltin artık.

Serdar CEBECİ
Serdar CEBECİ - 10 yıl Önce

Hoca efendinin burada söylediklerinin hangisi yanlış da hemen zıplıyorsunuz!!! Ondan sonrada okula gelen veliler "hocam bizim çocuğun bu hali ne olacak?" "İnternetten başını alamıyoruz... vs gibi sızlanmalar...

Selçuk Hoca
Selçuk Hoca - 10 yıl Önce

Lütfen Hocaefendiyi tanımadan anlamadan konuşmayalım. Atgözlüklerimizi çıkararak kulak verelim. Hocaefendinin tavsiye ve teşvikleri doğrultusunda bugün dünyanın dört bir yanına açılan eğitim yuvalarında hergün İstiklalimizin Marşı okunuyor. Bayrağımız dalgalanıyor. Gerçek milliyetçilik budur. Lafını yapanlara ,(zevk u)sefasını sürdürenlere duyurulur.


SIRADAKİ HABER