Karabük Üniversitesi'ndeki iddialarla ilgili 8 gözaltı

Geçtiğimiz günlerde Karabük Üniversitesi'nde HIV ve HPV vakalarında artış olduğu iddialarının ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti. Savcılık, konuyla ilgili sosyal medyada kullanılan nefret söylemlerine yaparak "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme", "halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma" suçlarından 8 kişi gözaltına alındı.

Karabük Üniversitesi'ndeki iddialarla ilgili 8 gözaltı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Karabük Üniversitesi'nde gündeme gelen olaylarla ilgili internette ve sosyal medyada kullanılan nefret söylemleriyle "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme", "halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma" niteliğinde paylaşımlar yaptığı tespit edilen 10 kişi hakkında gözaltı kararı verdi.

Başsavcılığın talimatı üzerine, emniyet ekiplerince 8 şüpheli gözaltına alınırken 2 şüphelinin yakalanmasına yönelik operasyonların devam ettiği öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

Karabük Üniversitesi'nin Instagram 'itiraf sayfası'nda siyah öğrencilerle cinsel birliktelik yaşayan bazı erkek ve kadın öğrencilerin iddiaları gündem olmuştu. Öğrencilerin bazıları HPV bazıları da HIV şüphesiyle hastaneye gittiğini anlatmıştı. Karabük İl Sağlık Müdürlüğü ise iddiaları yalanlamıştı.

Karar Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER