HÜRRİYET'E TEPKİ!

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin gazetecilere ortak basın açıklaması yaptı.

HÜRRİYET'E TEPKİ!
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Suriye'de yaşananlarla ilgili üzüntüsünü bildirdi. BM'yi ve medyayı da eleştiren Bozdağ, "Dün gece uyuyabilenin insanlığı sorgulanmalı" dedi. Medyayı da eleştiren Bozdağ "Türkiye'de de bugün Hürriyet gazetesine baktığınızda ne var? Bambaşka bir olay var. Suriye'de yaşanan katliama dair tek bir satır yok." dedi.

"Suriye'de kimyasal silah kullanıldığına dair iddiadan öte somut bir gerçeklik var" diyen Bozdağ, "Bu gerçeklik karşısında bizim gerçek bir tavır koymamız şart. İnsan olmanın getirdiği yükümlülüğü hepimizin yerine getirmesi gerekir" şeklinde konuştu.

'TARİH BUNLARI YAZACAK'

Birleşmiş Milletler'in sessiz kaldığını söyleyen Bozdağ, "Dün akşam bir araya gelen BM Güvenlik Konseyi omuzlarına yüklenen sorumluluğu yerine getirmedi maaelsef. Suriye'de yaşanan bu trajediye insanlık suçuna karşı sessiz kalmak çok büyük bir yanlıştır, tarih bunları yazacaktır" dedi.

HÜRRİYET'E TEPKİ!

Medyayı da eleştiren Bozdağ "Türkiye'de de bugün Hürriyet gazetesine baktığınızda ne var? Bambaşka bir olay var. Suriye'de yaşanan katliama dair tek bir satır yok. Başka gazeteler de var. Bu haberi hangi vicdan görmezden gelme talimatı verdi? Bütün dünyanın gündemi bu. Hürriyet gazetesinin yetkililerine soıruyorum, köşelerine bu en büyük vahşeti almayan gazetelere; size kim baskı yaptı? Tuncay Güney haberini yapın diye kimden haber geldi? Buna gazetecilik denmez, buna habercilik denmez" şeklinde konuştu.


'UYKULARIM KAÇTI'

Suriye'de yaşananlarla ilgili üzüntüsünü dile getiren Bozdağ, "Dün olaylara vakıf olduğum andan itibaren huzurum kaçtı, gece hiç uyuyamadım, uyuyanlar varsa onlar insanlığını sorgulamalı. Esad eğer kafasını koyup uyuyabildiyese, Esdad'a destek verenlere uyuyabildiyse ben böyle insanlığı olan bir insan olmak istemem" dedi.

BM bir takım hesaplar yapacağına, heyet orada. Hemen uzman heyet incelemesini yapar, ne zaman nerede atıldığına dair bir bilgisi olurdu. Bu konu incelenmesi lazımdı. Ortada bir gerçek var, binlerce insan bu gerçke yüzünden hayatını kaybetti.

FATMA ŞAHİN GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Küresel vicdanın gelişmesi gerekiyor. Kötülüğü azaltmanın yolu iyiliği çoğaltmaktan geçiyor. Onların yaşam haklarını korumalıyız. İman ederek söylüyorum. Masumiyet büyük bir zaferdi. Kötülük kaybedecektir. Sabah gazeteyi elime aldım, ellerim titredi, ağlamak ağlamamak... (Şahin bu sözlerinin ardından gözyaşlarını tutamadı)

BEKİR BOZDAĞ'DAN DÜZELTME: BİRKAÇ SATIR VERMİŞLER

Hürriyet Gazetesi’nde haberin yer aldığını daha sonra gören Bozdağ, Twitter adresinden “Hürriyet Gazetesi, ilk sayfasının altında haberi o kadar küçülterek vermiş ki göremedim. Düzeltirim. Bir kaç satır vermişler...” diyerek bir düzeltme tweeti yayınladı.
Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2013, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER