İSMAİL KONCUK ŞEHİT ANNESİNİ ZİYARET ETTİ

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Bingöl'de 1993 yılında şehit olan Mehmet Tura'nın annesi Zübeyde Tura'yı ziyaret ederek Anneler Gününü kutladı.

 İSMAİL KONCUK ŞEHİT ANNESİNİ ZİYARET ETTİ

Koncuk, Anneler Günü nedeniyle Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde oturan şehit annesi Zübeyde Tura'yı ziyaret etti. Koncuk, şehit analarının yüreğinin kan ağladığını ifade ederek, "İnşallah bundan sonra başka analarımızın yüreği yanmaz" dedi. Koncuk, bir kesimin tehditle iş yürütmeye çalıştığına dikkat çekerek şunları söyledi: "Kendini bilmez bir rezil 'Ya bizi tanıyacaksınız ya da tanıtmasını biliriz' gibi tehditvari sözler söylüyor. Bunları kabul etmememiz lazım, bunları reddetmemiz lazım, millet olarak

reddetmemiz lazım. Bunlar siyaset değil, bunlar her türlü siyasi anlayışın üzerinde değerlerdir. Ama her siyasi anlayışın da Türkiye'nin birliğine, bütünlüğüne mutlaka sahip çıkması lazım. Bu son derece önemli. Milletimizin de bu konuda duyarlılığını kaybetmemesi lazım. Şehitlerimizin haberleri sadece gazete köşelerinde, internet sitelerinde küçük bir haber olarak kalmamalı. Bunları yüreğimizde hissetmeliyiz. Millet olarak tepkisiz kaldığımız sürece, millet olarak şehitlerimizi unuttuğumuz sürece, o zaman vatanın bölünmezliği gerçekten tehlikeye girer."

Bu ülkeyi bölmeye kimsenin gücünün yetmeyeceğini anlatan Koncuk, sözlerini şöyle sürdürdü: "Türk milletinin Anadolu coğrafyasındaki yaşam hakkını kimse elinden alamayacaktır. Buna millet olarak müsaade etmeyiz. Anadolu'nun coğrafyasında yaşayan menşei ne olursa olsun, etnik kökeni ne olursa olsun, bütün insanların bu toprağa, ülkenin birliğine ve beraberliğine dikkat etmek zorundadır. Bu çocuklarımızın geleceği açısından bir mecburiyettir. Bu coğrafyaya sahip çıkacağız. Etnik kökenimiz ne olursa olsun, bu ülkenin huzuru, çocuklarımızın geleceği demektir. Bizim varlığımızın bu coğrafyada devam etmesi demektir. Onun için birliğimizi bozmayalım. İnşallah bu şer odakları da bu birlik karşısında eriyip giderler."

Şehitler için yapılan duanın ardından şehit annesi Zübeyde ile babası Ahmet Tura'ya hediyeler verildi. Hediye takdimi esnasında kendisinin de şehit kardeşi olduğunu belirten sendika üyesi Zahide Kılınç, anne Zübeyde Tura'ya sarılarak ağladı. Anneye Türk Bayrağı ve Kur'an-ı Kerim verildi.

RESMİN ÜZERİNİ TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER