İletişim Başkanlığı: İçişleri Bakanı Soylu’nun İstifası Kabul Edilmedi

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada, İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir.

İletişim Başkanlığı: İçişleri Bakanı Soylu’nun İstifası Kabul Edilmedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifa açıklaması hakkında, İletişim Başkanlığı açıklama yaptı.

Yapılan Açıklamada, 15 Temmuz darbe girişiminin hemen arkasından İçişleri Bakanlığı görevine getirilen Süleyman Soylu'nun, bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla milletin takdirini kazandığı belirtildi.

İletişim Başkanlığı: İçişleri Bakanı Soylu’nun İstifası Kabul Edilmedi

Terör örgütlerinin ülkedeki eylem kapasitelerinin önemli ölçüde azaltılmasında Bakan Soylu'nun yürüttüğü kararlı mücadelenin büyük payı olduğu ifade edilen açıklamada, şunlar söyledi:

Aynı şekilde deprem gibi doğal afetlerin ardından yapılan çalışmalarda da İçişleri Bakanımız sürekli sahada olarak güçlü bir koordinasyon gerçekleştirmiştir. Koronavirüs salgının sağlık hizmetleri, gıda tedariki ve kamu güvenliği boyutu da bulunduğu bir gerçektir.

İçişleri Bakanımız, bir ayı aşkın süredir yürüttüğü başarılı çalışmalarıyla, bu süreçte ülkemizde kamu güvenliği konusunda hiçbir sıkıntı çekilmemesini temin etmiştir.

Sayın Bakanımız istifa talebini Sayın Cumhurbaşkanımıza sunmuş, Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir. Bir makam sahibinin istifasını sunması kendi takdiridir, fakat nihai karar Sayın Cumhurbaşkanımıza aittir. İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Memmemo
Memmemo - 4 yıl Önce

Süleyman Soylu'nun başarıları ortadadır.Ülkemizde hala pandeminin farkında olmayan gündeminde olmayan bir kaç vatandaşımız olmuş olsa da kendisinin hatası değildir.Belki böyle vatandaşlarında opabaileceği düşünülmeliydi, hepsi bu.Görevine dönmüş olması temennimizdir.

SIRADAKİ HABER