Kayak Merkezlerine Kar Müjdesi

Kayak merkezlerinde hasretle beklenen kar yağışı başladı.

Kayak Merkezlerine Kar Müjdesi

Kayak merkezlerinde hasretle beklenen kar yağışı başlarken, Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ, Kartalkaya ve Kartepe'de kar etkisini gösterdi.

Bursa Meteoroloji Müdürlüğünce hava sıcaklığının en düşük sıfırın altında 11, en yüksek sıfırın altında 6 derece ölçüldüğü Uludağ Oteller Bölgesi, yılın ilk kar yağışıyla beyaza büründü.

Kar kalınlığının 30 santimetreye ulaştığı bölgede yoğun sis de etkili oldu. Karayolları ekiplerinin tuzlama çalışması yaptığı Uludağ yolunda araç sürücüleri de zaman zaman zorluk yaşadı. Ekipler, Milli Park gişelerinden itibaren araçların zincirsiz zirveye çıkışına izin vermiyor. Uludağ'da kar yağışının aralıklarla sürmesi bekleniyor.

Ayrıca  Kartepe Kayak Merkezi'ni beyaza bürüyen kar yağışının ardından bölgeye gelen bazı vatandaşlar, kar topu oynayarak karın tadını çıkardı. 

Kar kalınlığı 5 santimetreye ulaşan kayak merkezinde, uzunlukları 400 ile 3 bin 500 metre arasında değişen her zorluk seviyesinde 12 pist yer alıyor.

Öte yandan yeterli kar olmadığı için yapay karlama yapılan Bolu'daki Kartalkaya Kayak Merkezi, beklenen kara kavuştu.

Kar kalınlığının 30 santimetreyi geçtiği Kartalkaya'da yerli ve yabancı tatilciler, açık olan pistlerde kayak ve snowboard yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER