KKTC'nin Yeni Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'dan İlk Mesajlar

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: "Oy veren, vermeyen herkese çok teşekkürler. Önemli olan kutuplaşmak değil, birlik içinde KKTC'yi güzel günlere taşıyabilmek."

KKTC'nin Yeni Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'dan İlk Mesajlar

KKTC yeni Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, seçimin resmi olmayan neticelerin açıklanması ile Ulusal Birlik Partisi'nin (UBP) Lefkoşa İlçe Merkezi önünde konuştu.

Konuşmasına halka teşekkür ederek başlayan Tatar, Kıbrıs Türk halkının sandığa yansıyan iradesiyle kendisini Cumhurbaşkanı seçtiğini söyledi.

"Oy veren, vermeyen herkese çok teşekkürler. Bizim için önemli olan kutuplaşmak değil, birlik, beraberlik ve bütünlük içerisinde KKTC'yi daha güzel günlere taşıyabilmek, çoluk çocuğumuza, gençlerimize bu topraklarda güvenli bir gelecek sunabilmek için çalışmaktır."

Tatar, Kovid-19 dolayısıyla kamu maliyesinde yaşanan sıkıntılarda Türkiye'nin desteği dolayısıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a teşekkür etti.

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Önemli olan KKTC'yi güzel günlere taşıyabilmek

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, "Kıbrıs Türk'ü her şeyin en iyisini, en güzelini hak ediyor. Bugün tüm dünyaya güzel, anlamlı bir mesaj verildi. Onlara verdiğim her sözü tutacağım; herkesin Cumhurbaşkanı olmayı, birleştirici, uzlaşmacı bir anlayışla hareket etmeyi, halkımızın içinde, yanında olmayı sürdüreceğim.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER