Meteoroloji Tarih Verdi: O Bölgelere Kar Geliyor

Meteoroloji`den yapılan son dakika açıklamasına göre, önümüzdeki hafta içerisinde hava sıcaklıkları 6 ile 12 derece arasında düşecek.

Meteoroloji Tarih Verdi: O Bölgelere Kar Geliyor

Çarşamba günü Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine girilecek. 

Ülkenin büyük bir bölümünde yağmur beklendiğini belirten Antalya Meteoroloji Bölge Müdürü Öztürk, soğuk hava ile birlikte Karadeniz'in yüksek kesimleri, İç Anadolu'nun ve Doğu Anadolu'da karla karışık ve kar yağışlarının etkili olacağını bildirdi.

SICAKLIKLAR 6-12 DERECE ARASINDA DÜŞECEK 

Hadisenin bundan sonra da yaşanma ihtimaline dikkat çeken Coşkun, "Bu değildir ki bu hadise bundan sonra yaşanmayacak. Her şeye hazırlıklı olacağız. Artık hayat havayla başlıyor. Meteoroloji bizim her alanımızda var. Genel Müdürlüğümüz bilgi verdiği uygulamamızı vatandaşlarımız yüklesin. Oradan bizi takip etsinler.

Önümüzdeki hafta içerisinde hava sıcaklıkları 6-12 derece arasında düşecek. Yağış bekliyoruz. Biraz da hava soğuyacak. Vatandaşlarımız gelişmelerimizi televizyonlarımızdan takip etsinler.

Coşkun, bu sene havaların daha soğuk gideceği yönünde çıkan haberler hakkında ise "Şimdi Meteoroloji Genel Müdürlüğü olarak hava ile ilgili bilgileri vermede tek yetkili kuruluştur. Biz bu işlerimizi bilim adamlarımız ile takip ediyoruz. 

Havaların bu sene daha soğuk geçeceği ile ilgili net bir şey yok. Çok soğuk olacak, çok sıcak olacak diyerek vatandaşımızı ürkütemeyiz. Biz bu gelişmeleri anlık takip ediyoruz. Konu bizim sıkı takibimiz altında. Bize kulak versinler. Bizi dinlesinler.

KIŞIN AYAK SESLERİ GELİYOR

Antalya Meteoroloji Bölge Müdürü Öztürk, "Ülkemiz Çarşamba günü Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine girecek.

Ülkemizin büyük bir bölümünde yağmur bekliyoruz. Bu soğuk hava ile birlikte Karadeniz`in yüksek kesimleri, İç Anadolu`nun ve Doğu Anadolu`da karla karışık ve kar yağışlarını görmeye başlayacağız.

Kışın ayak sesleri geliyor. Sıcaklıklar 6-12 derece düşecek.

Eskişehir ve çevresinde hava sıcaklığı hafta ortasında ani olarak 8 dereceye kadar düşeceği ve yüksek kesimlerde kar yağışı bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Eskişehir 3. Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, önümüzdeki günlerde hava sıcaklığı önemli ölçüde düşecek. Bugün ve Salı günü parçalı ve çok bulutlu olması beklenen hava durumu, 25 Ekim Perşembe günü hayli değişecek. 

Bugüne kadar 19-22 derece arasında seyreden sıcaklık aniden 4 ile 8 derece arasında seyredecek. 

Çok bulutlu ve yağmurlu, yüksek kesimlerin yer yer karla karışık yağmurlu geçeceği, rüzgarın da kuzey ve batı yönlerden orta kuvvette zaman zaman kuvvetli eseceği tahmin ediliyor.

Perşembe günü mevsim normallerin altında seyredecek hava sıcaklığı biraz yükselerek, 26 Ekim günü 4 ile 10 derece, 27 Ekim günü ise 0 ile 15 derece arasında olması bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER