Özbekistan Uçuşları Yarın Başlıyor

Türkiye ile Özbekistan arasında Kovid-19 salgın sebebiyle durdurulan tarifeli uçak seferleri yarın tekrardan başlayacak.

Özbekistan Uçuşları Yarın Başlıyor

Türkiye ile Özbekistan arasında Kovid-19 salgın sebebiyle durdurulan tarifeli yolcu seferleri tekrardan başlatılması. Türkiye Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Özbekistan Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri 24 Ağustos'tarihinde yaptıkları görüşmelerde 2 Eylül'tarihinden itibaren uçuşların açılması kararı alındı.

Söz konusu görüşmelerde Kovid-19 salgını kapsamında ülkelerin almış oldukları önlemler değerlendirildi.

Havalimanlarının ve hava yolu şirketlerinin uyması gereken kurallara yönelik olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yayımlanan mevzuatlar hakkında Özbekistanlı yetkililere bilgi verilerek uçuşların yarından itibaren tekrar açılması için mutabakat sağlandı.

Yabancı uyrukluların Ukrayna'ya girişine yasak getirildi

Ukrayna Bakanlar Kurulu, yabancı uyrukluların Ukrayna'ya girişine yasak getirdi.

Bakanlar Kurulu bu kapsamda, Türk vatandaşlarının ve havayollarının muhtemel mağduriyetlerini önlemek amacıyla NOTAM hazırladı.

Ülkeye girişine müsaade edilecek kişiler arasında Ukrayna vatandaşların eşleri ve çocukları, Ukrayna'da geçerli resmi çalışma izni olanlar, eğitim için Ukrayna’ya gelenler, silahlı kuvvetlerde askerlik hizmeti yapan ve Ukrayna’da geçici yada devamlı oturma iznine sahip kişiler yer alıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER