SGK'dan Büyük Müjde! Bunu Yapan Hemen Emekli Olabilecek

EmekSSKlilerin zam farkları hesaplara yattı. En düşük memur emeklisi maaşı ise 2.149 lira oldu.

SGK'dan Büyük Müjde! Bunu Yapan Hemen Emekli Olabilecek

SSK ve Bağ-Kur emeklileri zamlı maaşlarını aldılar.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), emekli maaşları yapılan zamlardan kaynaklanan fark ücretlerini memur emeklilerinin hesaplarına yatırıldı.

SGK`dan yapılan açıklamada, "Emekli Sandığından emekli, malul, vazife malulü, dul veya yetim aylığı alan toplam 2 milyon 179 bin 456 kişi 1 Temmuz 2018 tarihinden geçerli olmak üzere aylıklarında oluşan fark tutarları, aylık almakta oldukları banka şubelerine gönderildi. 

Temmuz ayından geçerli olmak üzere kamu görevlileri ile memur emeklileri tamamı aylık ve ücretlerinde yüzde 3.5 artış öngörülmüştü. 

Bu senenin ilk altı aylık döneminde enflasyon yüzde 9.17 olarak gerçekleşti.

Gerçekleşen bu enflasyon oranından kaynaklı ilave enflasyon farkıyla birlikte kamu görevlileri ile memur emeklileri aylık ve ücretlerinde Temmuz ayından geçerli olmak üzere toplamda yüzde 8.65 oranında artış yapıldı.

Aile yardımı ödeneği dahil en düşük memur maaşı 2 bin 893 liradan 3 bin 133 liraya, en düşük memur emekli aylığı bin 978 liradan 2 bin 149 liraya yükseldi.

SSK ve Bağ-Kur emeklileri ise yüzde 9.17 zam aldı.

ERKEN EMEKLİ OLANA YÜKSEK TAZMİNAT

BAŞKANLIK sistemiyle birlikte kamuda da çok önemli değişimler başladı.

Görev alamayan devlet memurları emekliliğe sevk edilme durumları olursa, bu kişilerin emekliliklerine 3 sene kalmış ise ikramiyeleri yüzde 30 fazlasıyla, 3-6 sene arasında kalmışsa yüzde 40, 6 seneden çok ise yüzde 50 fazlasıyla ödenerek emekli olacaklar.

Kaynak: Takvim

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER