BAKAN DİNÇER DERSHANELER İÇİN NE DEDİ ?

Başbakan Erdoğan dershanelerin kaldırılacağını duyurdu gözler Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'e çevrildi.

BAKAN DİNÇER DERSHANELER İÇİN NE DEDİ ?
 

Yeni eğitim yılının açılışını yapan Dinçer'e bu konu da soruldu. Milli Eğitim Bakanı, "çalışmalar tamamlandığı zaman sizinle paylaşırım çok somut bir söz söyleme durumunda değilim" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, 2012-2013 eğitim-öğretim yılı uyum programının başlaması sebebiyle Mamak'taki Kazım Orbay İlkokulu'ndaki yeni eğitim yılı açılışına katıldı. Bakan Dinçer açılışta yaptığı konuşmada kademeli eğitim sisteminin ilk senesi olduğunu hatırlatarak, yeni sistemin herkes için hayırlı olmasını diledi.

Konuşmasında velilere seslenen Bakan Dinçer kamuoyunda 4+4+4 olarak bilinen kademeli eğitim sistemi hakkında bilgi vererek; "Bu yeni sistemle toplumun eğitim seviyesini yükseltmeyi ve ortalama eğitim süresini yukarı çekmeyi bir taraftandan da bireylerin kendilerini geliştirmesine imkan verecek bir okul iklimi oluşturarak eğitimin kalitesini yükseltmeye amaçladık. Bugünümüzü dünden farklı kılan en büyük değişiklik, eğitim sistemimizin çocukları ilgi, yetenek ve beklentilerine uygun esnek ve demokratik yapıya kavuşturulmuş olmasıdır. Bunun anlamı çocuklarımızın belli bir kalıba dökülmeyip, kendi ilgi ve yeteneklerine göre bir şekilden gelişimini sürdürmesi ve içindeki potansiyeli geliştirecek imkanların sunulmasıdır. Öğrenciye ilgi ve beceri kazandırmaya daha çok önem veren müfredatın uygulanmaya başlanmasıdır" diye konuştu.

Okula yeni başlayan öğrenciler için öğretci oyun odaklı bir müfredata geçtiklerini belirten Bakan Dinçer, ilkokul ve lisede ise seçmeli ders sayısını arttırarak ilgi ve beceriye göre eğitimin önünü açtıklarını söyledi. Bunları yaparken yeni bir şey keşfetmediklerini ifade eden Dinçer, bu sistemin gelişmiş ülkelerde yıllardır uygulandığını söyledi.

"Somut bir söz söyleme durumunda değilim"

Başbakan Erdoğan dershanelerin kaldırılacağını duyurdu gözler Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'e çevrildi. Yeni eğitim yılının açılışını yapan Dinçer'e bu konu da soruldu. Milli Eğitim Bakanı, "çalışmalar tamamlandığı zaman sizinle paylaşırım çok somut bir söz söyleme durumunda değilim" dedi.Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2012, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER