Bakan Selçuk 2023 Eğitim Vizyonu'nu Anlattı

Millî Eğitim Bakanı Selçuk, programı kapsamında Burdur’da Gazi İlkokulu temel atma törenine katıldı. Bakan Selçuk, burada yapmış olduğu konuşmada, temel atma törenlerini gördükçe eğitimin geleceği açısından çok daha umutlu hale geldiklerini belirtti. 

Bakan Selçuk 2023 Eğitim Vizyonu'nu Anlattı

İl il dolaşıp gerek hayırseverlerin gerekse Millî Eğitim Bakanlığının yatırım bütçesi içerisinde inşa edilen okulların temel atma törenlerini adım adım takip ettiklerini söyleyen Selçuk, Gazi İlkokulu ve benzer okulların sayısının artmasının önemini anlattı. 

Bakan Selçuk, "Bütün Türkiye´nin eğitim altyapısı bakımından şimdiye kadar geldiği müthiş ilerleme seviyesini daha da yükseltmesi ümidimiz. Son 16 senedir yapılan eğitim kuruluşlarına yönelik hamleler gerek altyapı gerek dijital sistemler gerek öğretmen sayısı açısından yapılan bütün çabalar Türk eğitim sisteminin ciddi bir yere gelmesini sağladı. 

Bu aşamada bizim nitelikle ilgili çok daha farklı şeyler yapmamız için bir yol açılmış, fırsat verilmiş oldu. Ben Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türk eğitim sisteminin Millî Eğitim Bakanlığımız vasıtasıyla çok daha ileri adımlar atacağına gönülden inanıyorum. 

Bunun için de bütün öğretmenlerimizin, velilerimizin, toplumumuzun desteğine ihtiyacımız var. 

Temel atma töreninden sonra Gazi İlkokulu ve Ortaokulu´nu ziyaret yapan Selçuk, sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti.

Dünya ile yarışacağız

Bakan Selçuk, daha sonra İl Millî Eğitim Müdürlüğü´nün yeni hizmet binası, Necip Fazıl Kısa Kürek Konferans Salonu, Şirinevler Anaokulu ve 50 kişilik yemekhanenin bulunduğu toplu açılış törenine katıldı. 

Burada bir konuşma yapan Selçuk, Ankara´nın ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın da selamlarını Burdur’a getirdiğini belirterek, eğitimle ilgili yeni vizyon 2023 programını açıkladıklarını söyledi. 

Eğitim sistemiyle ilgili başarı hikâyelerini uzun uzun anlatmanın mümkün olduğunu söyleyen Selçuk, Türkiye ile değil, dünya ile yarışılacağını bildirdi.

Selçuk, Türkiye´nin eğitim sisteminde şimdiye kadar yapılan birçok başarılarının üzerine yeni başarı hikâyeleri koymayı hedeflediklerini kaydetti. Alt yapıya yönelik yatırımların eğitimin kalitesini yükselttiğini anlatan Bakan Selçuk, birlikte başaracaklarını belirtti. 

Hizmet binasını gezen Selçuk, Burdur Güzel Sanat Lisesi´nden öğretmen ve öğrencilerden oluşan senfoni orkestrasının gösterisini dinledi. Selçuk, daha sonra eğitim yöneticileri ve öğretmenlerle bir araya geldi. 

Eğitim sorun değil, en büyük çözüm

Millî Eğitim Bakanı Selçuk, Burdur´daki temaslarından sonra Isparta´ya geçti. Selçuk, valiliği ziyaret esnasında yapmış olduğu konuşmada, 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda bütün illeri dolaşarak, meslektaşlarıyla paylaşmayı amaçladıklarını belirtti. 

Bakan Selçuk, bütün okulların daha çok mesafe alabilmesi için gayret göstereceklerini bildirdi. Bakan Selçuk, daha sonra Isparta’da eğitim yöneticileri ve öğretmenlerle bir araya geldi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER