OKULDA SİYASET KONUŞAN YANDI...

Genel seçimlere 4 aylık bir süre kaldı. Sadece sokakta, alanlarda değil okullarda da siyasi hareketlilik başladı. Bazı okullarda öğrenci velileriyle siyasi toplantılar yapıldığını belirleyen MEB, seçim öncesi tedbir almak için harekete geçti.

OKULDA SİYASET KONUŞAN YANDI...

Milli Eğitim Bakanlığı, bazı okullarda eğitim ve öğretim faaliyetinin amaç ve hedefi dışında öğrenci velileriyle siyasi, ideolojik konularda toplantı ve görüşmeler yapıldığını belirledi. Bunun üzerine harekete geçen Bakanlık, maarif müfettişlerine ve yöneticilere talimat vererek bu konudaki her türlü ihbar, şikâyet ve duyumun değerlendirilmesini istedi.

MEB Rehberlik ve Denetim Başkanı Atıf Ala imzasıyla il milli eğitim müdürlüklerine bir uyarı yazısı gönderildi. Devlet memurlarının hiçbir şekilde siyasi ve ideolojik amaçlı beyanda bulunamayacaklarını ve bu mahiyetteki eylemlere katılamayacaklarını kaydeden Ala, mevzuata aykırı eylemlere girişen öğretmenler hakkında gereğinin yapılması talimatını verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2015, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
gerçekmi :)
gerçekmi :) - 9 yıl Önce

Dalgamı geçiyorlar ya. İstanbulda son atanan ilçe Milli Eğitim Müdürlerinin facebooklarına baksınlar resmen AKP il Başkanlığı gibi çalışıyorlar.örnekte isterlerse verebiliriz.

MESUT ALTUN
MESUT ALTUN - 9 yıl Önce

Tarafsız olması gereken Sayın Cumhurbaşkanımız ''Ben alışılmış Cumhurbaşkanı olmayacağım''demiştim mazeretinin arkasına sığınıp her gün gönül bağını koparamadığı camiasına katkıda bulunmaya çalışıyor ya, demek ki memurlarımız ülkemizin liderini örnek alıyor.Bunun gereği nedir?Sayın Atıf Ala söylesinde bizde bilelim....

SIRADAKİ HABER