YÖKDİL ne zaman? YÖKDİL sınav giriş belgesi...

Genellikle akademik kariyer hedefleyen adayların katıldığı YÖKDİL, 25 Şubat 2024 Pazar günü saat 10:15'te başlayacak. YÖKDİL'e katılan adaylara sözcük bilgisi, dil bilgisi, çeviri ve okuduğunu anlama soruları yöneltilecek. YÖKDİL/1'de geçtiğimiz sınavlarda olduğu gibi soru sayısı 80, sınav süresi 180 dakika olacak. ÖSYM sınava girecek adaylara YÖKDİL giriş belgesi ve saat uyarısında bulundu.

YÖKDİL ne zaman? YÖKDİL sınav giriş belgesi...

YÖKDİL gibi yabancı dil seviye tespit sınavları, lisansüstü eğitim ve kariyer hedefleri doğrultusunda öğrencilerin yabancı dil yeterliliklerini ölçmek ve değerlendirmek için gerçekleştirilecek. ÖSYM sınav takviminde yer alan sınav bu yıl ilk kez yapılacak.

ÖSYM BİLGİ SAYFASI
 

YÖKDİL GİRİŞ BELGESİ
 

YÖKDİL NE ZAMAN YAPILACAK?


2024 yılında ikincisi düzenlenecek olan YÖKDİL 25 Şubat 2024 Pazar günü yapılacak.

Sınavda adaylara Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında, İngilizce, Almanca, Arapça ve Fransızca dillerinde sorular yönetilecek.

YÖKDİL SINAV GİRİŞ BELGESİ ERİŞİME AÇILDI MI?

YÖKDİL sınav giriş belgesi erişime açıldı.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesi için ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinde giriş yaparak T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri yazmaları gerekiyor. Açılan sayfadan sınav giriş belgesi indirebilirsiniz.

YÖKDİL İÇİN ÖSYM’DEN UYARI

2024-YÖKDİL/1 sınavı için adaylar, saat 10:00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

Adayın, sınava girebilmesi için Sınava Giriş Belgesi’ne ek olarak; nüfus cüzdanını, T.C. Kimlik Kartı ve geçerlilik süresi dolmamış pasaportunun aslını yanında bulundurması zorunludur.

Sözcü Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER