İngilizlerin Gözdesi Türkiye

Merkezi Londra'da bulunan turizm şirketi Thomas Cook'un yayımladığı tatil raporunda, İngiltere’den rezervasyonu yapılan seyahat paketlerinde AB dışındaki ülkelerin payının bir önceki yaza kıyasla yüzde 10 artış göstererek yüzde 47 seviyesine ulaştı.

İngilizlerin Gözdesi Türkiye

Raporda, tatil paketi satışlarında geçen sene üçüncü sırada olan Türkiye’nin bu sene ikinci sıraya yükseldiği belirtilerek, "Türkiye, bu değişimden en çok faydalanan ülke. Türkiye, tatil paketi satışlarında Yunanistan’ı geride bırakarak bu sene en popüler ikinci tatil destinasyonu oldu.

Thomas Cook’un raporunda, Türkiye’nin, şirketin uçuş rezervasyonlarında yüzde 25’lik paya sahip olduğu, "Türkiye, AB dışında olmasından kaynaklı çekiciliğinin yanı sıra, paranın karşılığında sunulan değer, seçenek çeşitliliği, kumsalları, tuz gölleri, antik kalıntıları ile 2019 senesinde turizm gözde noktası olma pozisyonunu sürdürüyor.

Raporda, İngiliz turistin 2019 senesinde en çok tercih yaptığı ülkelerin sırasıyla İspanya, Türkiye, Yunanistan ve ABD olduğu belirtildi.

Konuya dair değerlendirmede bulunan Thomas Cook Tur Operasyonları Başkanı Will Waggott, "Britanya, politik açıdan son derece benzersiz bir dönemden geçiyor olabilir.

Fakat yurt dışında tatil yapmak konusundaki isteğimiz net. Raporumuz politik karışıklığı farklı açılardan etkilerinin olduğunu gösteriyor. Bu durum kendisini, AB üyesi olmayan her şey dahil destinasyonlara doğru net bir kayma olarak gösteriyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER