"DAVUTOĞLU İSTİFA ETTİ, ERDOĞAN KABUL ETMEDİ"

Gazeteci Fatih Altaylı, siyasetin ortasına bomba gibi düşen Pelikan Dosyası için 'Cemil Barlas böyle bir metni yazamaz. Yazan kişiyi biliyorum ama elimde kanıt olmadığı için açıklayamam' dedi.

"DAVUTOĞLU İSTİFA ETTİ, ERDOĞAN KABUL ETMEDİ"

Gazeteci Fatih Altaylı, Başbakan Ahmet Davutoğlu hakkında ağır ifadeler içeren ve 'Reis için ölmeye hazır olduğunu' iddia eden biri veya birileri tarafından kaleme alınan 'Pelikan Dosyası' hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Halk TV canlı yayınına telefonla bağlanan Altaylı, söz konusu 'Pelikan Dosyası'nı yazdığı iddia edilen Cemil Barlas ve diğer isimlerin hiç birinin o yazıyı yazacak kapasitede olmadığını belirterek "Bunu yazan kişi bir dönem Cumhurbaşkanı ile beraber çaışmış bir isim olduğunu düşünüyorum. Aklımda bir isim var ama delilim olmadığı için söyleyemiyorum. Ama cumhurbaşkanına daha önce çok yakın bir isim olduğuna eminim. Kullanılan dile baktığımız zaman zaten o ismin geçmişte kullandığı dili de andıran bir dil. İçerde olup bitenleri çok iyi bliyor" dedi.

"DAVUTOĞLU İSTİFA ETTİ, ERDOĞAN KABUL ETMEDİ"

Altaylı, söz konusu yazıların da bir anlamının olmayacağını, daha önce de benzer iddiaların ortaya atıldığını ve o iddiaların hepsinin de doğru olduğunu, ancak sonuçta Erdoğan'ın istediğinin gerçekleştiğini söyledi. Altaylı, Davutoğlu'nun daha önce başka bir nedenle istifasını sunduğunu, ancak Erdoğan'ın bunu kabul etmediğini de güvenilir kaynaklara dayandırararak iddia etti.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2016, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER