KOALİSYON SONUCU DOĞARSA AK PARTİ AZINLIK HÜKÜMETİ KURAR

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Danışmanı Binali Yıldırım, HDP'nin barajı aşmasına yönelik soruya, "Koalisyon ihtimali doğarsa, AKP azınlık hükümeti kurar ve bir yıl içinde seçimler tekrarlanır." dedi.

KOALİSYON SONUCU DOĞARSA AK PARTİ AZINLIK HÜKÜMETİ KURAR
"Vatandaş belki bizim notumuzu biraz kırar" diyen Cumhurbaşkanı Danışmanı Binali Yıldırım'ın, "Teorik olarak böyle bir sonuç doğarsa da koalisyon olmaz, Ak Parti azınlık hükümeti kurar ve bir yıl içinde tekrar seçim olur" ifadelerini kullanması dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Danışmanı: Koalisyon sonucu doğarsa Ak Parti azınlık hükümeti kurar
 
 AK Parti İzmir Milletvekili ve Cumhurbaşkanı Danışmanı Binali Yıldırım, seçimlerde Ak Parti iktidarının devam edeceğini savundu, "Koalisyon ihtimali görmüyorum. Teorik olarak böyle bir sonuç doğarsa da koalisyon olmaz, Ak Parti azınlık hükümeti kurar ve bir yıl içinde tekrar seçim olur. Vatandaş belki bizim notumuzu biraz kırar." dedi.

"Vatandaş belki bizim notumuzu biraz kırar"

 Gazetecilerin, HDP'nin barajı aşması, MHP'nin oy oranını yükseltmesi durumunda koalisyon senaryolarının da siyasi kulislerde hatırlatılması üzerine Yıldırım net konuştu. Yıldırım, "Koalisyon ihtimali görmüyorum. Teorik olarak böyle bir sonuç doğarsa da koalisyon olmaz. Ak Parti azınlık hükümeti kurar ve bir yıl içinde tekrar seçim olur. Ama buna ihtimal vermiyorum. Vatandaş belki bizim notumuzu biraz kırar. İnşallah istikrar ve güvenin devamı yolunda oy kullanır, aklıselim karar verir" dedi.

 Yıldırım diğer partileri değerlendirirken de "Bu seçimde rüzgarı arkasına alan iki parti var. Biri HDP biri MHP. MHP zahmetsiz olarak, hiçbir şey yapmadan oyunu arttırıyor" dedi.
Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2015, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER