Graham'dan Dikkat Çeken Çağrı: O Laboratuvar İncelensin

Fox News kanalına açıklamalarda bulunan Graham, Çin'in ABD'de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden en az 53 bin kişiden ve işsiz 26 milyon kişiden sorumlu olduğunu belirterek, Çin eğer şimdiki tutumunu sergilemeye devam ederse, bu ülkeye yönelik yaptırımların uygulanması gerektiğini söyledi.

Graham'dan Dikkat Çeken Çağrı: O Laboratuvar İncelensin

Graham, Çin'de insanların inancı veya dini sebebiyle cezaevlerine konulduğunu ve tarihte dünyayı bu kadar çok zarara uğratan başka bir ülke olmadığını savundu.

Vuhan'da laboratuvarların incelenmesi için Çin'in müfettişlerle iş birliğine gitmesi gerektiğini söyleyen Graham, Vuhan'da yarasa, maymun ve egzotik hayvanların satıldığı pazarların kapatılmasının önemini söyledi.

Graham, Avrupa Birliği'nin Çin konusunda zayıf olduğunu ve hiçbir şey yapmadı.

Kendilerinin yapacak bazı şeyleri olduğunu söyleyen Graham, Çin davranışlarını değiştirene ve müfettişlerle iş birliği yapana kadar Çin'den seyahatlerin durdurulması, Çin'den ABD'de üniversitelerde okumak için gelecek öğrencilere izin verilmemesi, Çinli yetkililerin ABD'ye gelmesinin yasaklanması ve Çinli şirketlerin ABD'de doğrudan yatırım yapmalarına izin verilmemesi gibi yaptırımlar uygulanabileceğini belirtti.

Çin'in ABD ekonomisine verdiği zararın çok büyük olduğunu söyleyen Graham, Çin'in bunun bedelini ödemesi gerektiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2020, 21:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER