Trump'tan Koronavirüs İle İlgili Bomba İddia! Kanıtlarım Var

ABD Başkanı Trump, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Çin'in Vuhan kentinde bir laboratuvardan çıktığına dair kanıtları gördüğünü şu anda detay paylaşamayacağını açıkladı.

Trump'tan Koronavirüs İle İlgili Bomba İddia! Kanıtlarım Var

Trump, Beyaz Saray'da "yaşlıların korunması" konusunda düzenlenen panelde gündeme dair soruları yanıtladı.

Kovid-19'un Vuhan'da bir laboratuvardan çıkmış olduğu iddialarına dair Trump, "Vuhan Viroloji Enstitüsünün virüsün kaynağı olduğuna dair size yüksek derecede güven veren bir kanıt gördünüz mü?" şeklindeki soruya, "Evet gördüm." diye yanıt verdi.

Gazetecilerin bu konudaki sorularında ısrar etmesi üzerine Trump, "Çin bunu kasıtlı olarak veya yanlışlıkla yapmış olursa olsun araştırmacılarımız bu konuda çalışıyor. Size şu anda daha fazlasını söyleyemem.

DSÖ kendinden utanmalı

Trump, Kovid-19 salgını konusunda Dünya Sağlık Örgütüne (DSÖ) yüklenerek, "DSÖ kendinden utanmalı çünkü Çin'in halkla ilişkiler ajansı gibi çalışıyor. Biz her sene bu kuruluşa neredeyse 500 milyon dolar verirken, Çin sadece 38 milyon dolar ödüyor.

Az ya da çok fark etmez. İnsanlar korkunç hatalar özellikle de dünyada yüz binlerce kişinin ölümüne yol açacak hatalar yaparken, DSÖ'nün bir bahanesi olamaz." görüşünü paylaştı.

ABD'nin Çin'e milyarlarca dolar yatırım yaparken, Çin'in ABD'ye hiçbir şey vermediğini savunan Trump, Çin bize 10 cent bile vermedi.

Çin benim tekrar seçilmemi istemiyor

Trump, kasım ayında seçimlerde Çin'in kendisi yerine Demokrat Başkan aday adayı Joe Biden'ın seçilmesini istediğini söyleyerek, Çin, benim tekrar başkan seçilmemi istemiyor.

Trump, Çin ile bir ticari anlaşma imzaladıktan kısa zaman sonra Kovid-19 salgının ortaya çıktığını söyleyerek, Bu virüs Çin'de durdurulabilirdi. Şimdi tüm dünyada. Biz bu olanlardan mutlu değiliz.

Amerikan istihbaratı Kovid-19'un insan yapımı olmadığı sonucuna ulaştı

Kovid-19'a dair "insan yapımı olduğu" ve "genetiğiyle oynandığına" dair birçok iddia gündeme gelmiş ve Amerikan istihbaratının bu iddiaları araştırdığı belirtilmişti.

ABD Ulusal İstihbarat Direktörlüğü (DNI), dün yaptığı açıklamada, İstihbarat Topluluğu, Kovid-19 virüsünün insan yapımı yada genetik olarak değiştirilmediğine dair bilimsel verilerle hemfikir ifadesine yer vermişti.

Yapılan Açıklamada, "salgının kaynağının enfekte hayvanlarla temas veya bir Çin laboratuvarında kaza sonucu ortaya çıkıp çıkmadığının ise araştırıldığı" belirtilmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER