657 SAYLI YASA DEĞİŞİYOR MU, FARUK ÇELİK'TEN ÖNELİ AÇIKLAMA!

Faruk Çelik'ten Kamu Çalışanlarıyla İlgili Önemli Açıklamalar geldi. Bir televizyon programına katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik Kamu çalışanlarıyla çok önemli açıklamalar yaptı.

657 SAYLI YASA DEĞİŞİYOR MU, FARUK ÇELİK'TEN ÖNELİ AÇIKLAMA!
Faruk Çelik özellikle 657 sayılı Kanunun bir reform sürecine tabi tututlması gerektiği, kamuda çalışanların arasındaki farklılığın ve adaletsizliğin giderilmesi için yeni çalışmalar yapılacağını söyledi. Kamuajans.com'da yer alan habere göre Kamuda çalışanlarr tarafından çok sayıda şikayetin geldiğini belirten Çelik, kanunla belirlenen bir çok harften( 4a/4b/4c) oluşan ayrımın çalışanlar arasında da aynı işi yapmalarına rağmen farklı maddi ve sosyal haklara sebep olduğunu, yeni bir personel mevzuat reformuyla daha doğru ayrımın yapılıp, her kim ne işte çalışıyorsa ona göre hakkını alması gerektiğini söyledi.
 
Çelik'e göre 1 Kasım seçimiyle birlikte özellikle tek başına gelen iktidar 2019 yılına kadar çalışanaların tüm sorunlarını halledecek. Seçim beyannamesiyle birlikte vaad edilen yenilikler bir an önce yapılacak. Çelik'in deyimiyle 657 kere değişen 657 sayılı Kanun artık yerini çağa uygun ve adalet ve eşitliği sağlayacak bir kanuna bırakacak
Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2015, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER