MEB'DEN ALAN DEĞİŞİKİLĞİ DUYURUSU

MEB'DEN SON DAKİKA DUYURUSU. Alan değişikliği başvuruları hakkında İKGM son dakika duyurusu...

MEB'DEN ALAN DEĞİŞİKİLĞİ DUYURUSU
İl Millî Eğitim Müdürlüklerine;
 
1-Talim ve  Terbiye Kurulunun 80 Sayılı kararına göre atamaya esas kaynak programlardan ikinci öncelikli olarak atanma imkanı bulunanlardan alan değişikliği kapsamında başvuruda bulunacaklardan ikinci öncelikli olarak alan değişikliği başvurusunda bulunabileceklerdir. 
 
 
2-Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmenliği  alanına Talim Ve Terbiye Kurulunun 80 sayılı kararında belirtilen bölümlerden mezun olanlar başvuracaktır. 
 
 
ÖzelEğitim öğretmenliği ve Özel eğitimbölümü mezunu olup halen Görme Engeliler SınıfıÖğretmeni ve İşitme Engellileri Sınıfı Öğretmeni olarak görev yapanlar. Kredilerinin  en az %30unu zihin engelli eğitimi alanında aldığını belgelendirenler başvurabileceklerdir. 
 
 
Ancak ÖzelEğitimi Bölümü İşitme Engelliler SınıfıÖğretmenliği ile ÖzelEğitim Bölümü Görme Engelliler Sınıfı Öğretmenliği bölümleri Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmenliği alanına alan değişikliğine  başvuramayacaklardır.
 
 
Bilgi ve gereğini önemle rica ederim.
 
 
İnsan KaynaklarıGenel Müdürlüğü
Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2013, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
ayşe
ayşe - 6 yıl Önce

1. madde ne anlama geliyor bi açıklama istiyoruz, artık başvuruda son saatler...

rasim
rasim - 6 yıl Önce

yöneticiler neden alan değişikliğinde magdur edildi.yetkili ve etkisiz sendika bu durumu niye çözemedinsen ne işe yararsın

veli veli
veli veli - 6 yıl Önce

meb idare eden okul yöneticilerini görmeyen tek bakanlık

SIRADAKİ HABER