MEB'te Mülakat Yerine Liyakat Esas Alınmalıdır

Anadolu Eğitim Sen Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici, öğretmen atamaları ve görevde yükselmede uygulanan mülakatlar ile ilgili Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

MEB'te Mülakat Yerine Liyakat Esas Alınmalıdır

1-Geçtiğimiz günlerde 20 bin sözleşmeli öğretmenimiz atandı ve mülakat ile kpss taban puanları yayınlandı. Bu puanlara baktığımızda mülakat'ın haksızlık olduğunu çok açık şekilde görüyoruz.

2-Her zaman  mülakat kul hakkıdır, KPSS puanına göre atama yapılmalıdır dedik. Kim bilir kaç meslektaşım hakkı olduğu halde atanamadı? Kaç kişi hakkı olmadığı halde atandı?

3-KPSS puanının çok üzerinde mülakat puanı vererek adayın atanmasını; o adaydan daha yüksek kpss puanı almasına rağmen atanamamasını sağlayan komisyon üyeleri kimdir?

4- Mülakat sadece öğretmen atamalarında değil, görevde yükselmelerde de kaldırılması gerekmektedir.

5- Birilerinin hakkına girip atamasının yapıldığı gibi,birilerinin hakkına girip hak etmediği halde yönetici koltuğunda oturan çok kişi var. 

Okullar liyakatsiz, sadece BİR SENdika üyesi olma özelliğine sahip yöneticiler ile doldu.

6- Sayın bakanımız ziyaselcuk un ele alması gereken konuların başında mülakat meselesi gelmektedir. Tek isteğimiz hakkı olan, liyakatli olan göreve başlasın ve o koltuklara otursun.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER