Öğretici: Sözleşmeli Öğretmenler İşi İle Eşi Arasında Bırakılmamalı

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici, sosyal medya hesabından sözleşmeli öğretmenlerin aile birliği ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Öğretici: Sözleşmeli Öğretmenler İşi İle Eşi Arasında Bırakılmamalı

Toplumun temelinin aile olduğunu belirten Öğretici sözleşmeli öğretmenlerin de aile birliğinin sağlanması gerektiğini ifade etti.

Daha önce sözleşmeli öğretmenlik uygulaması 2011 yılında yayınlanan 632 sayılı KHK ile son bulmuş ve tüm sözleşmeliler kadroya geçirilmişti.

Ancak daha önce denenmiş ve başarısız olmuş olan bu uygulama 2016 yılından itibaren tekrar uygulamaya konulmuştur. Sözleşmeli öğretmen olarak çalışanlar eşleri de sözleşmeli öğretmen ise aynı ilde buluşabiliyorlar fakat eşi farklı sektörlerde çalışıyor ise buluşamıyor. Bu durumda olan öğretmenlerimiz eşlerinden ve çocuklarından ayrı olarak çalışmaya devam etmektedir.

Toplumun temelini aileler oluşturmaktadır. Ancak sözleşmeli öğretmenlerimiz eşinden ve çocuğundan ayrı olarak çalışmaya devam etmekte; işi ile eşi arasında bırakılmaktadır.

MEB bu duruma sessiz kalmamalı, sözleşmeli öğretmenliğin kaldırılması için sunduğumuz raporlar uygulamaya konularak sözleşmeli öğretmenlik tamamen kaldırılmalı ve öğretmenlerimiz arasındaki bu ayrım artık son bulmalıdır.

Anadolu Eğitim Sendikası

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER