Takvim Açıklanmalı, Sayı Artırılmalı

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, "2021 yılı için öğretmen ataması takvimi açıklanmalı ve sayı artırılmalı" dedi.

Takvim Açıklanmalı, Sayı Artırılmalı

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Haziran 2020’de 20 bin  öğretmen ataması yapıldığını, bu atamalarda da mesleki ve teknik öğretmen atama sayısının 24 branşta sadece 227 kişi olduğunu hatırlatarak, “Hem “Meslek lisesi memleket meselesi” diyeceksiniz hem de yeterli öğretmen atamayacaksınız. Bu, kabul edilemez!” dedi.

Hükümetin, 2021 yılı öğretmen atama takvimi ve sayısını derhal ilan etmesi ve ilk aşamada 60 bin atama yapılacağını bir an önce açıklamasını da talep eden Geylan, “Ayrıca atamalar, branşlar itibariyle ihtiyaçlar doğrultusunda ve adaletli şekilde gerçekleştirilmelidir” diye konuştu.

Genel Başkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Haziran 2020’de 20.000 öğretmen ataması yapılmıştı.  Mesleki ve teknik öğretmen atama sayısı ise 24 branşta sadece 227 kişi oldu. Hem “Meslek lisesi memleket meselesi” diyeceksiniz hem de yeterli öğretmen atamayacaksınız. Bu, kabul edilemez! Hükümet, 2021 yılı öğretmen atama takvimi ve sayısını derhal ilan etmeli ve ilk aşamada 60 bin atama yapılacağını bir an önce açıklamalıdır. Ayrıca atamalar, branşlar itibariyle ihtiyaçlar doğrultusunda ve adaletli şekilde gerçekleştirilmelidir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER