Yeni Zelanda’da Yaşanan Alçak Saldırıyı Kınıyoruz

Yeni Zelanda’nın ChristChurch ilçesindeki iki camiye düzenlenen silahlı saldırı sonucunda 40 kişi öldü, çok sayıda kişi yaralandı.

Yeni Zelanda’da Yaşanan Alçak Saldırıyı Kınıyoruz

Cuma namazı sırasında düzenlenen tüyler ürperten terörist saldırı hakkında bir açıklama yapan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan,  “Bu canice gerçekleştirilen saldırıyı şiddetle ve nefretle kınıyoruz.

Dünyanın çeşitli yerlerinde Müslümanlara yönelik faşist saldırılar yapıldığına, ayrımcı tutumlar sergilendiğine, aşağılayıcı ifadeler kullanıldığına dikkat çeken Geylan, “Bu noktada İslamifobinin önüne geçilmesi çok önemlidir.

Geylan, sözlerini şöyle sürdürdü: “İslam Dinine karşı nefret söylemlerinin arttığı günümüzde, sık sık demokrasi vurgusu yapan, insan hakları nutukları atan, “barış” kelimesini dilinden düşürmeyen sözde gelişmiş devletlerin İslam coğrafyasına ve Müslüman ülkelere karşı politikalarını gözden geçirmeleri gerekmektedir.

Zira sözde gelişmiş devletlerin İslam Dinine yönelik tutumları, Müslümanları aşağılayan ifadeleri bu tür saldırılar için psikolojik zemin hazırlamaktadır.

Bu canice saldırının sadece aklı melekelerini yitirmiş bir kişinin bireysel saldırısı olarak değerlendirilmemesi, organize bir saldırı olarak görülmesi gerektiğini belirten Geylan, “Müslüman ve Türk düşmanlığının ne noktada olduğu üzülerek görüyoruz.

Tüm dünya liderleri bu terörist saldırıya en yüksek perdeden tepki göstermeli, her millet bu saldırıya karşı yek vücut olarak, Müslümanların yanında saf tutmalıdır.

Alçak saldırıyı bir kez daha kınıyor; hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve tüm İslam âlemine başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER