İstanbul Milli Eğitim'den öğrencilere bedava gözlük

İstanbul Milli eğitim Müdürlüğü'nün 'İstanbul'un Gözlerinin İçi Gülüyor' projesi kapsamında 88 bin öğrencinin göz taraması yaptırılacak.

İstanbul Milli Eğitim'den öğrencilere bedava gözlük
İmkanı olmayan öğrencilere gözlük alınacak. 'İstanbul Online Eğitim' projesi çerçevesinde de 200 bin öğrenci 'Okulistik Eğitim Sistemi'nden ücretsiz faydalanacak.

'İstanbul'un Gözlerinin İçi Gülüyor' projesi kapsamında 88 bin öğrenci göz taramasından geçirilecek. Hiçbir sağlık güvencesi olmayan ve doktora gidemeyen öğrencilerin gözlük, ameliyat ve devam edecek muayeneleri de karşılanacak. Avrupa Göz Merkezi ile 'İstanbul'un Gözlerinin İçi Gülüyor' ve Teknolist A.Ş ile 'İstanbul Online Eğitim' projelerinin protokolünü imzalandı.
 

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, okullarda çocukların sağlık taramalarının yapıldığını ve taramalara duyarlılık gösterildiğini belirterek, "Avrupa Göz Merkezi ile imzalanan protokol kapsamında hiçbir sağlık güvencesi olmayan ve doktora gidemeyen öğrencilerin hastalıklarının erken tedavi edilebilmesi önemli. Öğrencilerin akademik başarılarını etkileyen bu konuda, 88 bin öğrencinin taramaları yapılacak ve imkanı olmayan öğrencilere de gözlük alınacak" dedi.
         

Avrupa Göz Merkezi Genel Koordinatörü Ertuğrul Erdem de merkez olarak  yaptıkları çalışmaların büyük çoğunluğunun sosyal sorumluluk projesi olduğunu  ifade ederek, kendilerinin de bu konunun bir ucundan tutarak hizmet vermek istediklerini ve öğrencilerin gözlük, ameliyat ve devam edecek muayenelerini karşılayacaklarını söyledi. Erdem ayrıca, projeyi 21 Mart'ta uygulamaya koyacaklarını ve proje sonlandırıldığında ilçe ilçe öğrencilerin göz haritalarını İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne sunacaklarını da belirtti.
   

'İstanbul online Eğitim Projesi'
 

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi ve Teknolist Bilgisayar Sistemleri Yazılım ve Yayıncılık San. Tic. A.Ş işbirliğiyle hazırlanan 'İstanbul Online Eğitim' projesinin protokol imza töreni de yapıldı.
         

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, yaptığı konuşmada, 'Okulistik Eğitim Sistemi' sayesinde öğrencilerin başarılı olacağını ifade ederek, bu sistemin şu anda okullarda ücretli kullanıldığını hatırlattı. Yıldız, dezavantajlı kesimlerin bu projeyle sistemden ücretsiz yararlanma imkanı elde edeceğini söyledi.
         

Teknolist A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Nemutlu da İstanbul'da 39 ilçede 115 okulun tamamına Okulistik Eğitim Sistemi hizmeti sunacaklarını anlatarak, öğrencilerin bu sistem ile videolar, sesli anlatımlar, konu testleri ve deneme sınavlarına ulaşacaklarını, her okula 2 adet taragöz ölçme değerlendirme aleti ve yazılımın ücretsiz verileceğini bildirdi. Nemutlu, projeden 200 bin öğrencinin faydalanacağını bildirdi.
Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2011, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
hamit
hamit - 10 yıl Önce

Sayın Müdür bir gözlükte bakan hanıma versin. Rotasyondan sonra okulların içine düştüğü kaosu görmesine yardımcı olur.

SIRADAKİ HABER