KAPATILACAK OKULA 450 BİN TL'LİK TADİLAT

Kamudan.com özel haber

KAPATILACAK OKULA  450 BİN TL'LİK TADİLAT
Türkiye özellikle de istanbul rant uğruna satılan okul görmeye alışkın. Ama satılmak üzere kapatılma kararı alınan okula giderayak tadilat yapılması sanırız bir ilk. www.kamudan.com’un özel haberi.
İstanbul Beyoğlu’nda Taksim Ticaret Meslek Lisesi kapatılıyor. Lisenin kademeli olarak kapatılması için Milli Eğitim Bakanlığı’ndan 2010 yılında karar çıktı.  Kararın ardından bu yıl okula öğrenci dahi alınmadı. Önümüzdeki 3 yıl içinde okula yeni öğrenci alınmazsa okul fiilen kapmış olacak.  Bu kadar kısa süre sonra kapanacak olan bir okula neden 450 bin TL’lik tadilat yapıldığı ise merak konusu. Milli Eğitim Bakanlığı bütçesi ile yapılan bu tadilat okul binası nın yeni muhtemel sahibine jest olarak mı yapılıyor sorusu takılıyor akıllara.
Bu okul neden kapatılıyor?
İstiklal Caddesi üzerinde tescilli 2. Derece tarihi eser olan okulun şimdi 710 öğrencisi bulunuyor. Okulun evveliyatı ise 15 yıl öncesine dayanıyor. 15 yıl önce Milli Eğitim Bakanlığı okulun binasını İl özel idarsinden 45 yıllığına kiralıyor. Ancak daha sonra okul binasının otel olacağı söylentileri yayılıyor,geçen yıl ise Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okulun kapatılmasına karar veriliyor. Okul kapatılınca binası satalıcak mı? Satılırsa Otel mi olacak bilinmez ama okulun bölgede büyük bir ihtiyaca cevap verdiği ve kapatılınca birçok öğrencinin mağdur olacağı kesin.Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER